Uzależnienia u młodzieży – jak rozpoznać, reagować, pomóc?

Poruszanie tak wrażliwych tematów jak uzależnienia wśród młodzieży to sprawa trudna, jednak niezwykle ważna. Wiedza i rzetelnie sprawdzone informacje niejednokrotnie mogą uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie!

Jeśli zastanawiasz się: jak rozpoznać, że dziecko mogło mieć kontakt z substancjami psychoaktywnymi? Skąd wiedzieć co jest niebezpieczne? Jak o tym rozmawiać i prawidłowo reagować? Gdzie szukać pomocy? To…

warto posłuchać głosu specjalistów!

 

Dlatego zaprosiliśmy do Miejsca Otwartego (os. Górali 24) Magdalenę Krakowską, która na co dzień pracuje w Stowarzyszeniu MONAR i zajmuje się profilaktyką dzieci i młodzieży. Magda współprowadzi grupy terapeutyczne osób uzależnionych, jest także koordynatorką programu Fred goes net

23 kwietnia od godziny 17:30 do 19:00 prowadzić będzie spotkanie Uzależnienia u młodzieży – jak rozpoznać, reagować, pomóc? Spotkanie skierowane jest do osób powyżej 18 roku życia. Prowadzone będzie w języku polskim z możliwością tłumaczenia na język ukraiński.

W trakcie wydarzenia zostaną poruszone tematy dotyczące zagrożeń wynikających z obecności i dostępności substancji psychoaktywnych i dopalaczy. Porozmawiamy o tym, jakie ryzyko niesie eksperymentowanie z substancjami uzależniającymi, jak działa uzależnienie i jak je rozpoznać.

Kwietniowe spotkanie to świetna okazja by skorzystać z wiedzy prowadzącej oraz wieloletniego doświadczenia w prowadzeniu terapii i rehabilitacji osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych.

Zapisy: [KLIK]