Od 4 maja nasi wolontariusze z Tyskiego Centrum Wolontariatu wspierają punkty szczepień w Tychach. Pomagają zarówno w Hali sportowej jak i na Stadionie Miejskim.

Wolontariusze czuwają nad tym aby przybywający na szczepienie sprawnie przeszli wszystkie procedury, nie zgubili się. Pytają o samopoczucie i dzielą się wspierającym uśmiechem. Tak, przez maseczkę również się da! W punktach szczepień nasi lokalni ochotnicy ściśle współpracują z Terytorialsami (żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej).

Punkt szczepień na stadionie miejskim w Tychach - fotografia boksów

Pomoc pacjentom przybywającym do punktów szczepień polega głównie na udzielaniu podstawowych informacji i kierowaniu ruchem. Wolontariusze mierzą temperaturę przybywającym, pomagają z wypełnieniem formularzy. Ponadto wolontariusze dbają o to aby osoby przybywające do tymczasowych przychodni przestrzegały obostrzeń sanitarnych. Chodzi tutaj przede wszystkim o dezynfekcje rąk, założenie maseczki, zachowanie dystansu.

Bardzo zaangażowany zespół medyczny, pracownicy wraz z wolontariuszami i wojskiem tworzą bezpieczną i wspierającą atmosferę dla pacjentów.

Akcja szczepień w Tychach - wolontariusz w Hali Sportowej w Tychach - Tyskie Centrum Wolontariatu

Akcja szczepień w Tychach - wolontariuszka na Stadionie Miejskim w Tychach - Tyskie Centrum Wolontariatu

Na zdjęciach wolontariusz Michał w Hali Sportowej w Tychach i wolontariuszka Weronika na Miejskim Stadionie. Nasi ochotnicy to osoby w różnym wieku, pracujący i studenci.

W każdym punkcie dyżuruje jedna osoba z Tyskiego Centrum Wolontariatu. Zwykle czas trwania zmiany to ok. 3 godziny. Wolontariusze wybierają dni i godziny w których mają czas na pomoc w placówkach. Ochotnicy otrzymują opieczętowany identyfikator, specjalną niebieską kamizelkę oraz środki ochrony. Po zakończonym wolontariacie wszyscy otrzymają zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w akcji.

Z tego miejsca bardzo dziękujemy wszystkim wolontariuszom za poświęcenie na rzecz innych!

Przypominamy, że aby dołączyć do grona wolontariuszy, nie trzeba mieć medycznych kwalifikacji.

Ważne aby mieć ukończone 18 lat.

Przed nami jeszcze kilka tygodni szczepień!

Dlatego pilnie potrzeba wsparcia! Ciągle można dołączyć i wesprzeć punkty na Stadionie i w Hali Sportowej! Wolontariusze dyżurują w wybrane przez siebie dni i godziny. Dołącz do grupy tyskich ochotników !

Zgłoszenia:

Tyskie Centrum Wolontariatu
tel. 789 489 531
e-mail: wolontariat@razemtychy.pl

Zadanie publiczne pod nazwą Tyskie Centrum Wolontariatu jest współfinansowane z budżetu Miasta Tychy, a realizuje je Fundacja Internationaler Bund Polska.