Zaczynamy przygotowania do Świąt, ale także pomagamy!

Uczniowie i uczennice ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Krakowie upiekli pierniczki i przygotowali wyzwanie dla naszych zagranicznych wolontariuszy.

W wyzwaniu wezmą udział uczestnicy projektów Europejskiego Korpusu Solidarności – EcoSolidarity i INTERgeneration. Zadaniem naszych wolontariuszy jest oczywiście przygotowanie świątecznych pierniczków. Wolontariusze otrzymają wszystkie potrzebne składniki, przepis i video instrukcję.

Wszystkie pierniczki przekażemy krakowskiej organizacji Wspólnota Hanna Kraków, która rozprowadzi je wśród osób bezdomnych w Krakowie.

 

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Krakowie to placówka, z którą nasza fundacja współpracuje już od jakiegoś czasu. W październiku uczniowie i uczennice uczestniczyli w dwutygodniowych praktykach w Niemczech. Wyjazd odbył się w ramach projektu „Wyrównywanie szans na rynku pracy – mobilności zawodowe dla uczniów ze specjalnymi potrzebami”. Projekt finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach działania: „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”