Koncert w Krakowie

Kiedy

29 października (sobota)

o godzinie 17:00 zapraszamy na charytatywny koncert folkowego zespołu Spivanochka.
o godzinie 18:00 zapraszamy na występ afrykańskiego duetu Ablaye Badji & Ethan Smith (dzięki uprzejmości agencji Kraków Music)

Wcześniej o godzinie 10 zapraszamy najmłodszych (i nie tylko!) na Street Art Tour z przewodnikiem. Więcej informacji poniżej.

Gdzie

Koncert odbędzie się w Willi Decjusza, przy ulicy 28 lipca 1943 w Krakowie.

Bilety

Wejściówki na wydarzenie będą dostępne Punkcie Informacyjnym dla Obcokrajowców w Krakowie (Galeria Kazimierz – wejście od strony ul. rzeźniczej) oraz w Willi Decjusza w dniu koncertu. 

Koncert w Katowicach

Kiedy

30 października (niedziela)

  • o godzinie 17:00 zapraszamy wszystkich zainteresowanych na charytatywny koncert folkowego zespołu Spivanochka.
  • o godzinie 18:00 koncert grupy Happy Big Band pod dyr. Mirosława Kaszuby

Gdzie

Oba koncerty będą miały miejsce w Miejskim Domu Kultury Szopienice Giszowiec – Plac Pod Lipami 1 w Katowicach.

Bilety

Wejściówki są dostępne do odebrania w budynku Miejskiego Domu Kultury Szopienice Giszowiec – Placu Pod Lipami 1.
MDK jest czynny od poniedziałku do piątku od godz. 8:00 do 16:00.

Cel charytatywny koncertów

Zaplanowane widowiska są zwieńczeniem rozpoczętej 17 października w Niemczech trasy koncertowej organizowanej przez niemieckie stowarzyszenie Internationaler Bund.

Dzięki występom w Niemczech i Polsce grupa chce uzbierać datki dla swojego kraju. Za zebrane pieniądze wyremontowane zostaną szkoły i przedszkola w rejonie ich rodzinnego miasta – Kijowa.

W Katowicach podczas koncertu ukraińskiego zespołu wystąpi również Happy Big Band pod dyr. Mirosława Kaszuby, który dzięki Polskiej Grupie Górniczej zagra za darmo!

W Krakowie podczas koncertu wystąpi afrykański Ablaye Badji & Ethan Smith dzięki wsparciu agencji muzycznej Kraków Music.

#SolidarniZUkrainą

Organizatorzy i partnerzy

Organizatorem wydarzenia w Polsce jest fundacja Internationaler Bund Polska.

W Katowicach wydarzenie jest objęte patronatem honorowym Prezydenta Miasta Katowice.

Organizację wydarzenia wsparł hotel Radisson – serdecznie dziękujemy!

O zespole Spivanochka:

Zespół „Spivanochka” został założony w 2006 roku w „Domu Dziecięcej Twórczości” powiatu Podolskiego w Kijowie. Jego liderką jest Karpenko Helena Vitaliyivna, która wraz z grupą ma na swoim koncie wiele sukcesów i międzynarodowych występów w tym: zajęcie pierwszego miejsca na Międzynarodowym Festiwalu „Wonder Fest Georgia” (2022), zdobycie Grand Prix na XX Międzynarodowym Konkursie Festiwalowym „Pontian Arena”, czy pierwsze miejsce wśród uczestników Międzynarodowego Konkursu Festiwalowego „Breast of Talents”. Zespół występował również na Międzynarodowym Festiwalu Śpiewu Ukraińsko – Polskiego, gdzie został uhonorowany Grand Prix. 

W repertuarze grupy każdy znajdzie coś dla siebie: od muzyki pop czy utworów współczesnych kompozytorów ukraińskich po ukraińskie pieśni ludowe, a to wszystko połączone widowiskową choreografią, scenografią i z pięknymi kostiumami, idealnie oddającymi folkowego ducha zespołu.

Wydarzenia towarzyszące

W Katowicach podczas koncertu ukraińskiego zespołu wystąpi również Happy Big Band pod dyr. Mirosława Kaszuby, który dzięki Polskiej Grupie Górniczej zagra za darmo!

Happy Big Band

Happy Big Band dawał koncerty w wielu krajach świata takich jak: Australia, Austria, Finlandia, Niemcy, Rosja, Szwajcaria, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania, Włochy oraz USA. W programie orkiestry znajdują się big bandowe aranżacje znanych dawnych oraz współczesnych przebojów polskiej oraz zagranicznej estrady. Na każdym występie wysłuchać można indywidualnych poglądów muzycznych poszczególnych muzyków wyrażanych podczas ich solowych improwizacji na podstawie znanych standardów muzycznych. Najznakomitsze teksty piosenek śpiewane są przez troje stałych wokalistów. Żeński głos w wykonaniu Anny Kamyk oraz męskie głosy Piotra Tłustochowicza i Kamila Franczaka dają gwarancję dynamicznego przebiegu koncertu.

Street Art Tour dla dzieci i nie tylko

Street Art Tour (@Good Event with Paweł) po krakowskim Kazimierzu. Oprowadzanie będzie odbywać się z przewodnikiem, w języku polskim z tłumaczeniem na ukraiński. Mamy nadzieję, że spacer będzie świetną okazją do zapoznania najmłodszych (i nie tylko!) z krakowskim street artem oraz do skorzystania z pięknej jesiennej pogody!

Zapisy pod adresem: latowmiescie.unicef@gmail.com (ilość miejsc ograniczona)

fot. Adelina Krupski Photography dla Kraków Music

W Krakowie podczas koncertu wystąpi afrykański Ablaye Badji & Ethan Smith dzięki wsparciu agencji muzycznej Kraków Music, występ duetu będzie za darmo.

Afrykański duet Ablaye Badji & Ethan Smith

Senegalczyk Ablaye Badji od małego był otoczony tradycyjnymi rytmami i instrumentami: gra między innymi na djembe i korze, wielostrunowej harfie z Afryki Zachodniej. Jako profesjonalny muzyk daje koncerty na całym świecie. Ethan Smith pochodzi z Południowej Afryki od 2016 roku jest związany z Krakowem. Na początku występował na Rynku Głównym, co pozwoliło mu złapać niesamowity kontakt z przechodniami i publicznością. Energię i chęć wyjścia do ludzi widać podczas każdego jego występu. Ethan gra na basie, saksofonie altowym oraz fortepianie. Ich utwory porywają widzów, zapraszając do tańca bądź wzruszają do głębi.

Galeria zdjęć

Aktualności

Apteka internetowa - AptekaKocmyrzowska.pl/ z najlepszymi cenami bez recepty Kupić Kamagra 100 mg oryginał bez recepty z apteki

Podziękowania dla zespołu, sponsorów i partnerów!

3 listopada 2022|

Zespół Spivanochka występami w Krakowie i Katowicach zakończył ponad 2-tygodniową trase koncertową. Występy grupy zapewniły publiczności nie tylko wrażenia estetyczne ale i mnóstwo wzruszeń. Piękne [...]

Dziękujemy hotelowi Kolna!

1 listopada 2022|

Jeszcze na moment powracamy do weekendowych charytatywnych koncertów ukraińskiej grupy Spivanochka. Dwa koncerty były ostatnimi wydarzeniami w ramach niemal 2-tygodniowej trasy odbywającej się na zaproszenie [...]

Dziękujemy kręgielni GraVitacja z Katowic

28 października 2022|

Przyjazd dzieci i młodzieży z zespołu Spivanochka to nie tylko koncerty. Chcieliśmy również zorganizować im czas między występami. Serdecznie dziękujemy kręgielni Gravitacja, która za darmo [...]