30 października (niedziela) w Miejskim Domu Kultury Szopienice Giszowiec (Plac Pod Lipami 1) o godzinie 17 odbędzie się koncert ukraińskiej grupy folkowej Spivanochka!
Dzieci i młodzież z zespołu zbierają pieniądze na odbudowę zniszczonych przez wojnę szkół i przedszkoli w Kijowie. Nasze wydarzenie pozwoli Wam wesprzeć dzieci na Ukrainie a przy tym miło spędzić czas na folkowym koncercie z piękną scenografią, choreografią i unikalnymi kostiumami.
W swoim repertuarze Spivanochka ma dla Was zarówno utwory współczesnych kompozytorów ukraińskich, jak i muzykę pop czy tradycyjne pieśni ludowe. Gwarantujemy, że każdy znajdzie coś dla siebie!
Koncert Spivanochki nie jest jedyną zaplanowaną atrakcją tego wieczoru! O godzinie 18 zapraszamy na koncert grupy Happy Big Band pod dyr. Mirosława Kaszuby.
Dzięki ich występowi będziecie mieli okazję posłuchać współczesnych big bandowych aranżacji znanych i lubianych przebojów, a także cofnąć się w czasie by posłuchać dawnych hitów polskiej oraz zagranicznej estrady.
Wydarzenie jest objęte patronatem honorowym Prezydenta Miasta Katowice.
Bezpłatne wejściówki na charytatywny koncert można odebrać w dni powszednie w Miejskim Domu Kultury Szopienice Giszowiec (Plac Pod Lipami 1) od godz. 8 do 16.