29 października (sobota) w krakowskiej Willi Decjusza przy ul. 28 lipca 1943 o godzinie 17.00 odbędzie się objazdowy koncert ukraińskiej grupy folkowej Spivanochka!
Dzieci i młodzież z zespołu zbierają pieniądze na odbudowę zniszczonych przez wojnę szkół i przedszkoli w Kijowie. Nasze wydarzenie pozwoli Wam wesprzeć dzieci na Ukrainie, a przy tym miło spędzić czas na folkowym koncercie z piękną scenografią, choreografią i unikalnymi kostiumami.
W swoim repertuarze Spivanochka ma dla Was zarówno utwory współczesnych kompozytorów ukraińskich, jak i muzykę pop czy tradycyjne pieśni ludowe. Gwarantujemy, że każdy znajdzie coś dla siebie!
Oprócz występu dzieci i młodzież z Ukrainy na scenie Willi wystąpi również afrykański duet Ablaye Badji & Ethan Smith (dzięki uprzejmości agencji Kraków Music).
Atrakcje będą czekać na Was już od rana: o godzinie 10 zapraszamy dzieci i młodzież na Street Art Tour (@Good Event with Paweł) po krakowskim Kazimierzu. Oprowadzanie będzie odbywać się z przewodnikiem, w języku polskim z tłumaczeniem na ukraiński. Mamy nadzieję, że spacer będzie świetną okazją do zapoznania najmłodszych (i nie tylko!) z krakowskim street artem oraz do skorzystania z pięknej jesiennej pogody!
Bezpłatne wejściówki na koncert można odebrać w Punkcie Informacyjnym dla Obcokrajowców w Krakowie – Galeria Kazimierz, wejście od strony ul. Rzeźniczej po prawej.
Mała pula wejściówek będzie również dostępna w dniu koncertu w Willi Decjusza.
Uwaga ilość bezpłatnych wejściówek jest ograniczona.
Ilość miejsc na Street Art Tour jest również ograniczona więc zapraszamy do zapisów pod adresem: latowmiescie.unicef@gmail.com