Koncert zespołu Spivanochka już w najbliższą sobotę (29.10) w Willi Decjusza w Krakowie 

Niezapomniane doświadczenie muzyczne mogą Wam zapewnić afrykańscy artyści, którzy uświetnią charytatywny koncert.

Już w sobotę na scenie Willi Decjusza wystąpią: Senegalczyk Ablaye Badji oraz Ethan Smith z Południowej Afryki. Ablaye Badji przyszedł na świat w sławnej afrykańskiej rodzinie muzyków. Od małego był otoczony tradycyjnymi rytmami i instrumentami: gra między innymi na djembe i korze, wielostrunowej harfie z Afryki Zachodniej. Jako profesjonalny muzyk daje koncerty na całym świecie.
Ethan Smith od 2016 roku jest związany z Krakowem. Tam właśnie zaczynał budować swoją karierę muzyczną. Na początku występował na Rynku Głównym, co pozwoliło mu złapać niesamowity kontakt z przechodniami i publicznością, a energię i chęć wyjścia do ludzi widać podczas każdego jego występu. Ethan gra na basie, saksofonie altowym oraz fortepianie.
Ich utwory porywają widzów, zapraszając do tańca bądź wzruszają do głębi, wystarczy zresztą posłuchać kawałka „go change your mind”, skomponowanego przez Smitha, w którym artyści na dwa głosy śpiewają o zakopywaniu dzielących nas różnic żeby się o tym przekonać. W niektórych piosenkach widać inspirację jednych z największych wirtuozów kory Toumanim Diabetèm.

Zapraszamy po odbiór darmowych wejściówek na koncert do Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców w Krakowie. Migrant Info Point Krk
Więcej informacji o koncercie – tutaj 
Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/4826308054139077

Niesamowici artyści, niesamowite otoczenie, ale jest jeszcze coś niesamowitego! Ludzie o wielkich sercach, którzy wzruszają nas najbardziej!

Dziękujemy Wam! Razem możemy więcej i wiemy, że nawet najmniejsze działanie ma ogromny wpływ na zmienianie świata na lepszy!

Zdjęcia zespołu by @Adelina Krupski Photography for Kraków Music