III Międzypokoleniowy Konkurs Tańca Amatorskiego już za nami! 

W środę 29.11.2023 w sali SDK Tęcza w Tychach, odbyła się trzecia edycja wyjątkowego, kolorowego i tanecznego wydarzenia – „Międzypokoleniowy Konkurs Tańca Amatorskiego w Tychach”. To kolejne spotkanie przedstawicieli różnych pokoleń, zjednoczonych wyjątkową, wspólną pasją – tańcem!

Za każdym razem to wydarzenie dostarcza uczestnikom, gościom i organizatorom niezapomnianych przeżyć, wyjątkowych wrażeń i, oczywiście, mnóstwa emocji!  W tym roku mieliśmy okazję podziwiać 26 wyjątkowych występów, podzielonych na kategorie wiekowe: juniorzy, młodzież, dorośli 30+, a także niezastąpionych seniorów!

Nasi miłośnicy tańca prezentowali swoje umiejętności zarówno w solowych występach, w parach tanecznych, jak i w zespołach. Najmłodsza solistka miała 8 lat, ale mogliśmy również podziwiać pokaz solowy reprezentantki seniorów. Oprócz lokalnych tancerzy, na konkurs przyjechali uczestnicy z Mikołowa, Mysłowic, a nawet z Bielska-Białej. Na zakończenie konkursu wszyscy uczestnicy, niezależnie od wieku, goście, widzowie, a także jury i organizatorzy, zatańczyli wspólną, radosną i kolorową sambę. Tym akcentem podkreślono, że idea przyświecająca temu przedsięwzięciu od pierwszej edycji spełnia się po raz kolejny, ukazując, jak wspólna pasja, jaką jest taniec, łączy pokolenia i umożliwia dialog oraz akceptację międzypokoleniową.

W kolejnych odsłonach przybliżymy sylwetki uczestników w poszczególnych kategoriach, wskażemy laureatów konkursu, a także przedstawimy bogatą fotorelację. W tym momencie chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim osobom i instytucjom, które aktywnie włączyły się w realizację tego wydarzenia, dzięki którym odbyło się ono na właściwym poziomie.

Serdecznie dziękujemy: Urzędowi Miasta Tychy, Miejskiemu Centrum Kultury oraz Spółdzielni Mieszkaniowej OSKARD w Tychach, która udostępniła nam po raz kolejny idealne miejsce na organizację tego wydarzenia.

Ogromne podziękowania dla wspaniałego i pracowitego grona jurorskiego:

  • Pani Barbarze Koniecznej, Przewodniczącej Rady Miasta Tychy, która jest z nami od pierwszej edycji konkursu, a po raz drugi dołączyła do grona jurorów.
  • Pani Karolinie Mokry, która również po raz drugi wniosła w obrady jury swój potencjał wiedzy i doświadczenia tanecznego.
  • Państwu Janinie i Marianowi Rosiek – mistrzom tańca, wielokrotnym laureatom turniejów krajowych i międzynarodowych. 

Dziękujemy wszystkim gościom, którzy byli z nami w tym dniu, a przede wszystkim Panu Piotrowi Polisowi – Prezesowi TSM Oskard, Panu Gabrieli Strzezik – Kierownikowi Działu Społeczno-Kulturalnego Tyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Oskard”, Pani Karolinie Chemicz – Pałys, Radnej Miasta Tychy, oraz seniorom z Klubu Seniora Platyna, dziękujemy za piękny występ. Natomiast za wspaniałą oprawę konferansjerską dziękujemy Panu Wojciechowi Lewandowskiemu.

Trzecia edycja konkursu już za nami, i mamy nadzieję, że zobaczymy się znów za rok. Tymczasem zapraszamy na relacje fotograficzną:

 „Międzypokoleniowy Konkurs Tańca Amatorskiego w Tychach”, zorganizowany został przez naszą fundację (Internationaler Bund Polska) w ramach konkursu „Tyskie Inicjatywy Kulturalne”, ogłoszonego przez Prezydenta Miasta Tychy na realizację zadania publicznego w 2023 roku, z zakresu kultury, sztuki, ochrony dziedzictwa kulturowego i tradycji.