Nasza fundacja prowadzi w Tychach warsztat krawiecki, który z powodzeniem działa już od ponad 10 lat. W pracowni przy ul. Edukacji 11 uczestnicy zajęć Centrum Integracji Społecznej uczą się podstaw szycia. Warsztat został wyposażony m.in dzięki darowiznom naszych partnerów. Do tej pory udało się zrealizować zlecenia dla instytucji samorządowych, organizacji pozarządowych oraz firm i
inicjatyw indywidualnych. Przygotowywaliśmy również produkty dla podmiotów zagranicznych.

Nasze krawcowe szyły m.in bawełniane torby na targi we Frankfurcie. Zespół przygotowywał fartuchy i filcowe gadżety dla Internationaler Bund, naszego fundatora z Niemiec. Ponadto wykonywaliśmy zlecenia na specjalne torby do segregacji śmieci dla miasta Tychy.

Natomiast na początku pandemii, wiosną 2020 roku szyliśmy bawełniane, wielorazowe maseczki ze specjalnym miejsce na filtry, dla szpitali, placówek pomocy społecznej, stowarzyszeń. Dodatkowo pracownia wykonała również zlecenia na promocyjne gadżety do naszych międzynarodowych projektów. Były to między innymi torby i plecaczki oraz pamiątkowe maskotki dla wolontariuszy międzynarodowych i na seminaria.

W ostatnich tygodniach realizowaliśmy zamówienie dla Stowarzyszenia Dolina Karpia. Z ogromną radością przyjęliśmy zlecenie na uszycie torbo-plecaków, przygotowanie kominów i woskowijek (specjalnie nasączona bawełna, która jest alternatywą dla folii spożywczej).

Mamy nadzieję, że gadżety uszyte w naszej pracowni długo posłużą i będą podobały się zarówno przedstawicielom organizacji jak i osobom, które otrzymają je w prezencie!

Kto pracuje w warsztacie? Dlaczego warto złożyć zamówienie?

Po pierwsze w warsztacie krawieckim uczą się i pracują osoby zagrożone wykluczenie społecznym. Najczęściej są to długotrwale bezrobotne kobiety, ale do zawodu przyuczamy również mężczyzn.

Po drugie każde zlecenie daje możliwość wykazania się naszym podopiecznym, pokazać że ich praca jest potrzebna i doceniona. Co ważne, działanie odbywa się pod okiem doświadczonej instruktorki krawiectwa pani Barbary, która czuwa nad jakością wykonania każdego szwu. Dodatkowe zlecenia pomagają fundacji realizować coraz lepsze i skuteczniejsze projekty. A co za tym idzie wspierać tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy.

Zatem jeśli chcesz aby twoje gadżety powstawały lokalnie i przyczyniały się do poprawy życia innych ludzi – złóż zamówienie w naszym warsztacie krawieckim!

Zapraszamy do KONTAKTU!

Bartłomiej Szymczyk
kierownik Centrum Integracji Społecznej
tel.: +48 32 219 10 10