W środę (25.10) nasze przedstawicielki Agnieszka Skibińska oraz Ludmiła Dymitrow miały przyjemność opowiedzieć o fundacji Internationaler Bund Polska podczas trwającego w dniach 23-27.10.2023 IKEA Foundation Week. W spotkaniu z pracownikami IKEA wzięły również udział przedstawicielki Salam Lab oraz Let’s Help Together.

Agnieszka i Ludmiła opowiedziały o działaniach fundacji, obecnych projektach oraz o współpracy z firmą IKEA, za którą jesteśmy niezmiernie wdzięczni. Firma wsparła nas niejednokrotnie w wyposażeniu naszych lokalizacji w których udzielamy pomocy i wsparcia – m.in w Szafie Dobra, Miejscu Otwartym, Punkcie Informacyjnym dla Obcokrajowców i Centrum Edukacji i Wsparcia.

Od marca do sierpnia br. mieliśmy również możliwość wspólnego działania w niezwykłym projekcie aktywizującym. Nasza fundacja  Internationaler Bund Polska połączyła siły z Fundacją Ocalenie, Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek i Stowarzyszeniem Laboratorium Działań dla Pokoju (Salam Lab). Razem dołączyliśmy do realizacji projektu stażowego IKEA “Liczą się umiejętności”, który skierowany był do osób z doświadczeniem uchodźczym. Więcej o projekcie można przeczytać tutaj.

Jeszcze raz dziękujemy za możliwość spotkania, opowiedzenia o fundacji i wspólnych działaniach. Nie możemy doczekać się dalszej współpracy!