O działaniu

Kraków Wspólnie – Dostęp do edukacji przedszkolnej dla dzieci osób uciekających przed wojną w Ukrainie. Zapewniamy bezpłatne miejsca w przedszkolach lub dofinansowujemy miejsca w przedszkolach dla dzieci z Ukrainy!

Współpracujemy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Krakowa oraz UNICEF i do końca czerwca zapewnimy conajmniej 200 dzieciom z Ukrainy miejsca w przedszkolach! Chcemy współpracować z przedszkolami w całym Krakowie, by móc zapewnić dostępność pomocy dla jak największej grupy ludzi!

Pamiętajmy,  że razem możemy więcej! #KrakówWspólnie

Co robimy

Dofinansowujemy w całości lub częściowo opiekę najmłodszych w wybranych przedszkolach od października do końca czerwca.

Dla kogo

Dla rodziców uciekających przed wojną w Ukrainie. Mamy nadzieję, że ten czas pomoże zorganizować rodzicom życie w Krakowie. Z jednej strony załatwić najważniejsze sprawy, znaleźć przestrzeń na pracę czy skupić się na codziennych obowiązkach.

Z pewnością dla najmłodszych będzie to czas na integrację z rówieśnikami i przyswajanie języka polskiego od najmłodszych lat. W efekcie, co najważniejsze, czas na poznawanie nowych przyjaciół!

“Kraków Wspólnie Dostęp do edukacji przedszkolnej dla dzieci osób uciekających przed wojną w Ukrainie jest realizowany przez Fundację Internationaler Bund Polska we współpracy z Wydziałem Edukacji UMK oraz Funduszem Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF), z którego środków zadanie to jest finansowane.”

Informacje dla rodziców

Trwa rekrutacja przedszkoli do projektu!
Informacje dla rodziców o darmowych miejscach w przedszolach znajdują się w linku poniżej.
Набір в дитячі садки на проект триває!
Інформацію для батьків про вільні місця в дитсадках можна знайти за посиланням.
Recruitment of kindergartens to the project is underway!
Information for parents about free places in kindergartens is available in the link below.

Mapa przedszkoli

Przedszkola, które zakwalifikowały się do projektu.
Дитсадки, які пройшли кваліфікацію для проекту.
Kindergartens that qualified for the project.

Informacje dla przedszkoli

Nasza Fundacja we współpracy z Funduszem Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF), z którego środków zadanie jest finansowane oraz Wydziałem Edukacji UMK planuje zorganizowanie co najmniej 200 dodatkowych miejsc w krakowskich przedszkolach dla dzieci osób uciekających przed wojną w Ukrainie.

Projekt będzie realizowany w ramach zadania “Kraków Wspólnie – Dostęp do edukacji przedszkolnej dla dzieci osób uciekających przed wojną w Ukrainie” i jest odpowiedzią na potrzebę adaptacji i integracji dzieci przybyłych do Polski w wyniku wojny w Ukrainie, a także umożliwiającej podjęcie pracy zawodowej przez mamy.

Zapisy dla przedszkoli

Zapraszamy przedszkola do udziału w projekcie poprzez wypełnienie krótkiego formularza dostępnego pod linkiem: https://forms.gle/X7BE6ymeem6HS3Uq8Operator prowadzi ciągły nabór zgłoszeń, aż do wyczerpania puli środków. Po otrzymaniu informacji zwrotnych z Państwa strony będziemy się kontaktować z każdym z Państwa indywidualnie w spawach formalnych

REGULAMIN
WZÓR UMOWY  
OŚWIADCZENIE O BRAKU PODWÓJNEGO FINANSOWANIA 

Kontakt: przedszkola.krakowwspolnie@gmail.com lub telefoniczny: + 48 452 377 491