Project Description

Wciąż działamy dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych z Ukrainy oraz innych krajów!

Ruszyliśmy z kampanią społeczną skierowaną do dzieci, młodzieży i osób dorosłych z Ukrainy i nie tylko! Chcemy wyjść naprzeciw potrzebie długofalowej pomocy i wsparcia w kryzysie psychicznym.

Co będzie się działo?

Warto zawsze pamiętać, jak ważne jest monitorowanie swojego samopoczucia i dbanie o zdrowie psychiczne. Szukanie pomocy to wyraz troski o siebie i o najbliższych. Odważ się powiedzieć o tym, jak się czujesz!

Dzięki naszym działaniom chcemy pomóc wszystkim, którzy tego potrzebują! Będziemy:

  • przełamywać stereotypy, że korzystanie z pomocy psychologicznej to coś, czego trzeba się wstydzić lub że to oznaka słabości.
  • edukować rodziców i opiekunów o tym, jak rozmawiać z dzieckiem lub nastolatkiem
  • obalać mity, walczyć z dezinformacją i promować opieranie swoich postaw na badaniach naukowych
  • rozdawać ulotki z informacją, gdzie uzyskać pomoc w języku ukraińskim, żeby bariera językowa już nigdy nie była przeszkodą w otrzymaniu wsparcia!

Zapraszamy również do śledzenia naszej strony internetowej dedykowanej kampanii, Facebooka, Instagrama oraz Aktualności gdzie pojawiać się będą poradniki, grafiki a także informacje o konkursie.

Kampania społeczna pt. „Odważ się powiedzieć” jest zrealizowana przez Fundację Internationaler Bund Polska. W ramach kampanii prowadzone są działania promujące zdrowie psychiczne wśród osób mieszkających w Krakowie oraz miejsce gdzie można uzyskać informacje o bezpłatnym wsparciu psychologicznym.
Kampania powstała we współpracy z Punktem Informacyjny dla Obcokrajowców w Krakowie (który jest organizowany przez Fundację). Kampania otrzymała patronat Miasta Krakowa oraz patronat medialny Gazety Wyborczej.