ROZZIELEŃMY SIĘ

Projekt „Greening the Blues – ROZZIELEŃMY SIĘ”, realizowany przez UNHCRFundację IB Polska, ma na celu poprawę samopoczucia psychicznego i promowanie budowania społeczności poprzez działania związane z naturą. Działania te są skierowane do mieszkańców lokalnych społeczności, uchodźców, osób o szczególnych potrzebach oraz marginalizowanych grup.

Spędzanie czasu wśród roślin i na świeżym powietrzu ma pozytywny wpływ na samopoczucie, pomaga nam lepiej radzić sobie ze stresem i wzmacnia naszą odporność. Celem projektu jest wykorzystanie właściwości natury wzbogaconej o korzyści z budowania społeczności, aby wspierać jednostki i lokalne społeczności w ich rozwoju.

Stwórz razem z nami ogród

i miejmy wspólny kawałek ziemi w Krakowie – będziemy go współtworzyć, spędzać w nim czas i brać udział w bezpłatnych zajęciach i warsztatach.

Zapisz się, dołącz do nas!

[KLIK]

Projekt „Rozzieleńmy się” będzie wielowymiarowy, łącząc ogrodnictwo społecznościowe, warsztaty zielarskie, wymianę wiedzy, wydarzenia społeczne oraz konkursy ogrodnicze na poziomie miasta.

Dzięki tym działaniom Fundacja IB Polska i UNHCR dążą do wprowadzenia pozytywnych zmian w życiu uczestników i społeczności, nie tylko w trakcie trwania projektu, ale także długoterminowo po jego zakończeniu.

Obserwuj tą stronę, aby być na bieżąco z najnowszymi aktualizacjami.

Adres e-mailowy – agnieszka.skibinska@ib-polska.pl
Numer telefonu – +48519331996

OGRODY SPOŁECZNE

Ogrody społecznościowe zostaną utworzone w Nowej Hucie i na Wesołej we współpracy z mieszkańcami jako przestrzeń do zabawy, dzielenia się i refleksji.

  1. Wesoła [Wesoła] – Ul. Kopernika 19 A, Kraków

  2. Nowa Huta [Os. Szkolne 22] – Os. Szkolne 22, Kraków

ZIELONI SENIORZY

Czy jesteś ekspertem od roślin, zapalonym obserwatorem ptaków czy też miłośnikiem ogrodnictwa?

Poszukujemy Zielonych Seniorów i Liderów, którzy mają pasję do środowiska naturalnego, roślin, zwierząt i pór roku, oraz którzy chcą przekazać swoją wiedzę i umiejętności młodym ludziom, którzy będą opiekunami przyszłości.

Program Zielonych Liderów

Drodzy młodzi miłośnicy przyrody, dołączcie do naszego Programu Zielonych Liderów! 

Szukamy młodzieży zaangażowanej w ochronę środowiska i chcącej wywrzeć pozytywny wpływ na nasze otoczenie, ucząc innych, jak chronić przyrodę i tworzyć działania mające na celu ochronę naszego środowiska.  

Jako Zielony Lider będziesz mieć możliwość:  

  • Wyrazić swoją kreatywność i zaproponować innowacyjne rozwiązania dla wyzwań środowiskowych. Niezależnie od tego, czy chodzi o zmniejszenie ilości odpadów z tworzyw sztucznych, czy o ochronę dzikiej przyrody, Twoje pomysły mają znaczenie!  
  • Uczyć innych, jak szanować i dbać o naszą planetę. Możesz wybrać dowolny temat środowiskowy bliski Twojemu sercu, a my pomożemy Ci zorganizować warsztaty, pomagając w ich realizacji i dostarczając potrzebne materiały.  

Dołącz do nas w budowaniu bardziej ekologicznej przyszłości dla wszystkich! Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o zostaniu Zielonym Liderem. Razem możemy tworzyć pozytywne zmiany i inspirować innych do ochrony naszej pięknej planety! 

Informacje kontaktowe: + 48 734 827 920; polkrprotection@unhcr.org  

Seniorzy Roślinomaniacy

Drodzy miłośnicy przyrody! Dołączcie do naszego programu Seniorzy Roślinomaniacy!

Poszukujemy osób w wieku 55+, które chciałyby podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem życiowym w dziedzinie przyrody i ogrodnictwa z młodszym pokoleniem! 

Zostań częścią naszego zespołu i inspiruj młode pokolenie! 

W ramach programu Green Elders zapraszamy do zostania mentorem dla dzieci i młodzieży. Poprowadzisz warsztaty, podczas których podzielisz się swoją mądrością i miłością do przyrody i ogrodnictwa. Szukamy osób, które mają doświadczenie i wiedzę w tematach związanych z przyrodą, takich jak ogrodnicy, pszczelarze, artyści inspirujący się naturą i inni. 

Jeśli jesteś ogrodnikiem, entuzjastą dzikiej przyrody lub po prostu kimś, kto wie dużo o zwierzętach lub roślinach, Twoja wiedza jest dla nas nieoceniona. 

Możesz wybrać dowolny temat związany z przyrodą, a my pomożemy Ci zorganizować warsztaty, dostarczając potrzebne materiały i pomagając w ich realizacji. 

Dołącz do nas w dbaniu o bardziej zieloną przyszłość dla wszystkich! 

Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak dołączyć do zespołu Green Elders. Twoje doświadczenie pomoże zainspirować nowe pokolenie do ochrony i docenienia naszego środowiska naturalnego. 

Informacje kontaktowe: + 48 734 827 920; polkrprotection@unhcr.org  

 

KRAKOWSKI KONKURS OGRODNICZY

Szczegóły już wkrótce!

Projekt „Greening the Blues” jest organizowany przez Fundację IB Polska razem z Wysokim Komisarzem Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR).

Podsumowanie Jadalny Kraków Fest 2.0

24 maja 2024|

Podsumowanie Jadalny Kraków Fest 2.0 Jadalny Kraków Fest 2.0 był niezwykłym wydarzeniem, które zgromadziło miłośników jedzenia, natury i zrównoważonego rozwoju. Byliśmy tam i my razem z naszym projektem "Rozzieleńmy się". To była sobota pełna smaków, [...]

Miłośnicy roślin i przyrody powyżej 55+ poszukiwani!

16 maja 2024|

GREEN ELDERS PROGRAM  [PL][ENG][UA][RU] PL Drodzy miłośnicy przyrody! Dołączcie do naszego programu Green Elders!  Poszukujemy osób w wieku 55+, które chciałyby podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem życiowym w dziedzinie przyrody i ogrodnictwa z młodszym [...]

  • Stwórzmy razem łąkę kwietną!

Świat roślin: sztuka sadzenia i tworzenia ekosystemów

15 maja 2024|

Świat roślin: sztuka sadzenia i tworzenia ekosystemów | Plant Crafts: The Art of Planting and Creating Ecosystems | Рослинний світ: мистецтво посадки та створення екосистем [PL] [ENG] [UA] PL Zapraszamy do wspólnych eksperymentów związanych z [...]