Wkrótce na podstronie dotyczącej kursów – tutaj – znajdziecie nowe kursy języka polskiego, które będą realizowane do końca czerwca. Jeżeli macie mniej niż 19 lat zapraszamy Was i Waszych znajomych w tym wieku, do zapisania się na wybrany kurs i skorzystania z możliwości bezpłatnej nauki języka polskiego.

Obecne i przyszłe kursy są i będą realizowane w formie stacjonarnej (w różnych lokalizacjach w Krakowie!), zdalnej lub hybrydowej. Zajęcia organizujemy od poniedziałku do soboty –  a po nowym naborze Realizatorów – będą również prowadzone w niedzielę. Niektóre grupy pracują rano, inne po południu, jeszcze inne wieczorem. Terminy i godziny zajęć są dopasowane do różnych preferencji uczestników.

Każdy z naszych Realizatorów w swojej ofercie ma kilka kursów specjalistycznych, które przygotowują na studia, do egzaminu po ósmej klasie, do egzaminu certyfikującego (znajomość języka polskiego na poziomie B1) oraz do pracy w branży Horec (gastronomia i hotelarstwo). W drugiej edycji kursów, która właśnie się rozpoczyna, kursy specjalistyczne będą jeszcze bardziej zróżnicowane!

Dużą atrakcją kursów są zajęcia kulturoznawcze. Tutaj Realizatorzy prześcigają się w pomysłach: organizują spacery po Krakowie, zabierają grupy do muzeów, zapoznają uczestników ze  świątecznymi tradycjami i polską muzyką młodzieżową, wprowadzają zwroty z polskiej gwary(!) i elementy kultury ludowej, uczestniczą w grach i quizach.

Tak więc w kursach które organizujemy dzieje się dużo i bardzo różnorodnie. A to dopiero początek !

W drugiej edycji uruchamiamy również kursy dedykowane wyłącznie osobom niepełnosprawnym  z Ukrainy. Jest to nasza innowacja, jaką wprowadzamy do oferty kursów języka polskiego.

Przekazujcie tę informację dalej, żeby jak najwięcej osób mogło skorzystać z naszej oferty, bo “Razem Możemy Więcej”