Jak w latach poprzednich, Fundacja IB Polska pośredniczy w akcjach prezentowych dla osób z terenu Krakowa, którym pomaga; osób zagrożonych wykluczeniem z różnych względów, m.in. ze względu na wiek czy niepełnosprawność.

W tym roku zwróciła się do nas Wspólnota Hanna z Krakowa, która prowadzi szeroki zakres działań wsparcia dla osób w kryzysie bezdomności. W okresie świątecznym członkowie Wspólnoty organizują obiad Bożonarodzeniowy, co ma stworzyć namiastkę świątecznej, rodzinnej atmosfery ludziom, z którymi „Hanna” przez cały rok spotyka się w przestrzeni ulicy i krakowskich plant.

Wspólnota poszukuje wsparcia w zorganizowaniu akcji prezentowej – dla 110 osób, które w tym roku wezmą udział w świątecznym obiedzie. Zdecydowaliśmy się pomóc „Hannie”, pośrednicząc w poszukiwaniach grupy osób chętnych, by takie paczki przygotować. Członkowie Wspólnoty Hanna będą paczki pakować w świąteczne torebki i ozdabiać każdą imieniem obdarowanego, żeby przekazać je jako świąteczne upominki podczas obiadu świątecznego 26 grudnia.

Fundacja IB Polska patronuje całej akcji, użycza lokalu na gromadzenie zebranych upominków i zobowiązuje się je przekazać członkom Wspólnoty Hanna z Krakowa.

Każda paczka składać się będzie z:

  • kompletu rękawiczek
  • czapki
  • skarpetek
    w kolorach unisex, w rozmiarach:
    M (rękawiczki)/ 36-39 skarpetki – 30 kompletów
    L (rękawiczki)/ 40-43 skarpetki 80 kompletów

Jeśli chcecie wspomóc akcję, prosimy o przynoszenie pakietów czapka + rękawiczki + skarpetki (rzeczy nowe, nieużywane) do siedziby Fundacji Internationaler Bund Polska przy al. Daszyńskiego 22 w Krakowie (lokal na rogu z ul. Chodkiewicza)
czynne w poniedziałki 9-17,
wtorek-piątek 9-19
do piątku 10 grudnia 2021r do godziny 18!

Jest prośba, żeby kompletów nie pakować. Paczki będą przygotowywane przez „Hannę”

W imieniu naszym i Wspólnoty Hanna
z góry dziękujemy za włączenie się do akcji

działania Wspólnoty można śledzić na ich fanpage’u na Facebooku:
https://www.facebook.com/wspolnotahanna