Nasza fundacja Internationaler Bund Polska i prowadzone przez nas Centrum Wielokulturowe od momentu wybuchu wojny bardzo aktywnie organizuje pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Wsparło nas mnóstwo cudownych osób, ale wciąż brakuje nam rąk do pracy. Wiemy, że są firmy/szkoły/instytucje, które chcą włączyć się w pomoc i wspierać inicjatywy nie tylko finansowo ale i angażując swoje zasoby: wiedzy i ludzi. Dlatego zapraszamy do zorganizowanego wolontariatu pracowniczego.

W jakie akcje można się włączyć?

  • SZAFA DOBRA w dawnej galerii Plaza, przy al. Pokoju 44 w Krakowie. Jest to wyjątkowe miejsce w którym osoby potrzebujące mogą bezpłatnie otrzymać odzież.  SZAFA DOBRA jest otwarta od poniedziałku do soboty w godz. 10-18.

Wolontariusze: Potrzeba 100 osób na każdą zmianę, w tym kilka osób mówiących w języku ukraińskim/rosyjskim.

  • MAGAZYN z darami na Daszyńskiego 16, gdzie przyjmujemy rzeczy od darczyńców i wydajemy je potrzebującym. W tym miejscu uchodźcy otrzymują m.in artykuły higieniczne, artykuły spożywcze, rzeczy do spania, zabawki dla dzieci. Magazyn jest czynny od godz. 9 do 19.

Wolontariusze: Na każdej zmianie potrzebujemy 10 osób, w tym 1-2 osoby mówiące w języku ukraińskim/rosyjskim)

Co robią wolontariusze?

Zadania to m.in sortowanie, układanie rzeczy na półkach, przyjmowanie transportów, obsługa przybyłych gości, rejestracja i inne zależne od bieżących potrzeb.

Co zapewniamy?

Zapewniamy szkolenie, napoje i wyżywienie.

Pomóż nam pomagać!

Razem Możemy więcej!

Jak się zgłosić?

Zgłoszenia wolontariatu pracowniczego, studenckiego oraz szkolnego wysyłajcie na adres: IB-Polska-Krakow@ib.de

Dziękujemy!