27 czerwca podpisaliśmy umowę z firmą Shell. W spotkaniu wzięli udział z ramienia Shell Polska: Piotr Kuberka (prezes zarządu), Grzegorz Mucha (dyrektor generalny krakowskiego oddziału), Katarzyna Cyran – Solarz (doradczyni ds. relacji korporacyjnych), Paweł Masiuda (starszy specjalista ds. doskonalenia procesów) oraz przedstawicielki naszej fundacji Internationaler Bund Polska – Maria Wojtacha (dyrektor) i Joanna Kołek – Zych (koordynatorka).

Centrum Edukacji i Wsparcia powstanie na os. Górali 24 (Nowa Huta). W ramach działań będziemy wspierać osoby uciekające przed wojną w Ukrainie ale nie tylko. Celem jest pomoc w odnalezieniu się w nowym miejscu i rzeczywistości oraz włączenie w społeczeństwo przyjmujące. Centrum będzie więc miejscem otwartym dla osób uciekających przed wojną w Ukrainie, obcokrajowców i wszystkich mieszkańców Krakowa. W ofercie CEiW będą m.in kursy językowe, aktywizacja zawodowa, działania integracyjne, edukacja wielokulturowa i obywatelska, a także wsparcie psychologiczne, informacyjne i prawne.

Centrum będzie dostępne dla wszystkich chętnych już od września 2023 roku.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie Shell Polska oraz Wydziałowi Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Krakowa! Liczymy na owocną współpracę!