Był czas na pracę, naukę, poznawanie kultury i nieco odpoczynku w słonecznej Leptokarii! To już kolejna edycja praktyk zagranicznych w ramach programu Erasmus+, które od lat realizuje nasza Fundacja IB Polska we współpracy ze szkołami specjalnymi. Tym razem 23 osoby – uczniowie i uczennice z Krakowa i Bochni odbywali praktyki w zawodach cukiernik, pracownik budowlany i kucharz. Pracowali w firmach na terenie greckiego miasteczka Leptokaria.

W czasie wolnym zwiedzali Meteory i popłynęli na wyspę Skiathos (w drodze powrotnej w towarzystwie delfinów). By poznać bliżej grecką kuchnię zwiedzili fabrykę pity i oliwy. W ramach doświadczania kultury uczyli się także lokalnych tańców.

Wyjazd na praktyki to doskonała okazja do podnoszenia kwalifikacji zawodowych, ale też rozwijania kompetencji interpersonalnych i społecznych. Po dwóch intensywnych tygodniach, uczestnicy praktyk z ZSS 14 i SOSW w Bochni wracają do Polski. Kolejna grupa z SOSW nr 1 i ZSS 14 w Krakowie wyjeżdża do Grecji już w najbliższą sobotę.

Projekt jest finansowany przez Unię Europejską. Realizuje go konsorcjum, w skład którego weszły oprócz Fundacji IB Polska: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Krakowie, Zespół Szkół Specjalnych nr 14 w Krakowie oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bochni.