Co roku w Tychach jest ogłaszany konkurs na Tyskiego Społecznika Roku. W poniedziałek (27.11) w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Rybickiego w Tychach już po raz piąty zostały przyznane tytuły dla osoby indywidualnej (tytuł otrzymał Ireneusz Ruchała) i dla organizacji (Społeczne Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Kaliksta I w Tychach). Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy w ciągu pięciu edycji konkursu otrzymali tytuły i wyróżnienia. Konkurs pokazuje, że w Tychach jest wspaniałe grono ludzi aktywnie i bezinteresownie działających na rzecz innych mieszkańców.

Nasza fundacja znalazła się w zaszczytnym gronie nominowanych w kategorii instytucja – ze szczególnym uwzględnieniem naszych działań na rzecz seniorów w Klubie Seniora Platyna. Ogromnie cieszymy się z tej nominacji i z dostrzeżenia naszej aktywności. To już 10 lat działania klubu. Udało nam się wspólnie stworzyć wspaniałą, wspierającą się grupę, która aktywnie i kreatywnie organizuje czas wolny. Seniorzy nie tylko uczą się nowych rzeczy, tańczą i śpiewają na wewnętrznych imprezach klubu. Chętnie wychodzą do społeczności lokalnej, występują na scenach tyskich pikników i festiwalach plenerowych czy koncertują dla samotnych osób z domów pomocy społecznej.

Działamy razem dalej, bo warto!

O konkursie:
Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej oraz Urząd Miasta Tychy zorganizowały już po raz piąty konkurs TYSKI SPOŁECZNIK. W konkursie mogą wziąć udział osoby fizyczne, grupy nieformalne, organizacje pozarządowe oraz instytucje i przedsiębiorcy. Celem konkursu jest upowszechnianie postaw prospołecznych i docenianie bezinteresownego udziału w społecznych inicjatywach. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbywa się podczas uroczystej gali Tyskiego Społecznika.

Fot. Dyplom z informacją o nominacji odebrała w imieniu fundacji Alina Roszyk animatorka Klubu Seniora Platyna.