Do Szafy Dobra można przynosić czyste, wyprane, niezniszczone wiosenne i letnie ubrania oraz obuwie na płaskiej podeszwie (nie przyjmujemy zimowych rzeczy). Potrzebujemy szczególnie odzieży i butów dla osób dorosłych (kobiet i mężczyzn). Przyjmujemy również zabawki. Pracę naszych wolontariuszy zdecydowanie ułatwi wcześniejsze posegregowanie darów. 

Ubrania można przynosić do Szafy Dobra na os. Górali 8:

od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 16.00

Szafa Dobra nie prowadzi zbiórki żadnych innych produktów, w tym jedzenia. Przyniesione dary będą sprawdzane pod kątem stanu i użyteczności. Pamiętajmy, aby przekazywana odzież była taka, jaką sami chcielibyśmy założyć. Ubrania, obuwie, zabawki przyjmujemy tylko w lokalizacji na os. Górali 8.

Krótko o Szafie Dobra:
Szafa Dobra działa obecnie na os. Górali 8 w Krakowie. Jest to miejsce, gdzie osoby uchodźcze z Ukrainy i osoby objęte wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej mogą bezpłatnie i w komfortowych warunkach otrzymać potrzebną odzież i obuwie.  Zebrane w Szafie Dobra dary są również wysyłane do najbardziej dotkniętych wojną części Ukrainy oraz do innych miejsc, gdzie bezpieczne schronienie znalazły osoby uciekające przed konfliktem. Szafa Dobra jest prowadzona przez fundację Internationaler Bund Polska.
Więcej tutaj: www.ib-polska.pl/szafa-dobra