Akcja “Torby, plecaki i pluszaki” wynika z aktualnych potrzeb. W naszych magazynach, które prowadzimy w ramach projektu Centrum Wielokulturowe, brakuje akcesoriów do spakowania darów, które przekazujemy bezpośrednio osobom potrzebującym. Brakuje siatek, toreb wielorazowych, plecaków.

Codziennie obsługujemy tysiące osób. Uważamy, że nawet w głębokim kryzysie trzeba myśleć długofalowo i mądrze. Nie chcemy kupować foliowych toreb, bo wiemy że jest ich już nadmiar. Wiemy też, że nadal jest wiele osób, które chcą się dzielić i mają w swoich domach mnóstwo przytulanek. Stąd nasza akcja. Zbieramy torby wielorazowe (plastikowe i bawełniane) oraz czyste pluszaki. Rzeczy tylko w dobrym stanie, takie jakie sami chcielibyśmy otrzymać. To bardzo ważne, aby nie zapominać o tym, że my też mogliśmy znaleźć się w takiej sytuacji. 

Gdzie i kiedy można przynosić dary?

Torby, plecaki i pluszaki można przynosić do naszych punktów pomocowych. Akcje będziemy prowadzić od czwartku 28 kwietnia do odwołania. Rzeczy można do nas przekazać w godzinach pracy punków tj.

  • al. Daszyńskiego 16 i al. Daszyńskiego 22 od poniedziałku do soboty w godzinach 9-19
  • SZAFA DOBRA od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00-17.00

Zbiórka trwa z pominięciem dni 1-3 maja, wówczas nasze punkty są nieczynne.

Bardzo dziękujemy za każdą pomoc i gest solidarności z potrzebującymi.

Krótko o naszych działaniach

Nasza fundacja Internationaler Bund Polska (założona w 2004 roku w Krakowie) od początku wojny w Ukrainie pomaga uchodźcom w Krakowie i w Tychach. Organizujemy zbiórki, transporty i wydajemy dary w kilku punktach pomocowych. Koordynujemy pracę wolontariusz, wsparcie prawne, psychologiczne i administracyjne oraz pracę tłumaczy. Współpracujemy z lokalnymi i międzynarodowymi organizacjami w Polsce i za granicami kraju.

Przez dwa ostatnie miesiące pomogliśmy kilkuset tysiącom osób, które znalazły się w kryzysowej sytuacji. Od początku wojny w naszych magazynach zbieramy dary i przekazujemy potrzebującym podstawowe produkty spożywcze, kosmetyki, ubrania, leki. Wiemy, że pomoc materialna to tylko chwilowe rozwiązanie, ale na ten moment jest ona niezbędna. 

Kontakt

Fundacja Internationaler Bund Polska, operator Centrum Wielokulturowego w Krakowie

Telefon: +48 12 686 53 80

Mail: IB-Polska-Krakow@ib.de