Wspólnie z firmami IKEA Kraków, Strabag Polska i Diverse organizujemy Szafę Dobra! To tu w godnych warunkach uchodźcy z Ukrainy będą mogli bezpłatnie otrzymać potrzebną odzież. Jak doskonale wiecie, ogromna liczba osób uciekała z ogarniętego wojną kraju z małym plecakiem lub torbą. Nie mają nic. Tylko to co na sobie.

Dlatego już wkrótce część dawnej galerii handlowej PLAZA przy al. Pokoju w Krakowie zamieni się  w miejsce pełne dobra. Pomieszczenia zostaną przez weekend przystosowane przez kilkudziesięcio osobową ekipę firmy budowlanej Strabag Poland. Sale zostaną wyposażone w wieszaki i inne produkty przez firmę IKEA.

Dzięki darczyńcom i wolontariuszom to miejsce już niedługo będzie służyło potrzebującym. Już za kilka dni będziemy mogli zacząć wydawać odzież.

Firmy, instytucje które chcą oddać nam ubrania prosimy o kontakt ib-polska-krakow@ib.de

Pomoc organizuje nasza fundacja Internationaler Bund Polska, w ramach działań prowadzonego przez nas Centrum Wielokulturowego w Krakowie i Punkt Informacyjnego dla Obcokrajowców w Krakowie. Wspieramy i działamy w Koalicji Otwarty Kraków wraz z kilkudziesięcioma organizacjami z całego miasta!

Więcej szczegółów już wkrótce. Jesteśmy solidarni z naszymi przyjaciółmi z Ukrainy. Będziemy pomagać tak długo jak będzie trzeba!