We wtorek 27 lutego Asia i Alicja, pracowniczki naszej fundacji, wzięły udział w szkoleniu zorganizowanym przez IKEA Polska.

Spotkanie odbywało się pod niezwykle ważnym hasłem: Jak sprawić, by pracowniczki i pracownicy z różnych krajów poczuli się u nas jak w domu?

W dyskusji i wymianie doświadczeń nieocenioną pomocą okazała się wiedza pracowników IKEA, którzy dzielili się z nami przemyśleniami dotyczącymi projektu stażowego “Liczą się umiejętności”, przy którym jako Fundacja IB Polska mieliśmy okazję współpracować! 

Nie możemy się doczekać kolejnej okazji do spotkania! 


Projekt stażowy “Liczą się umiejętności” – realizowany był przez IKEA Retail Sp. z o.o. i Fundację Ocalenie wraz z partnerami w kilku miastach w Polsce (Krakowie, Łodzi, Warszawie, Gdańsku). W Krakowie fundacja Internationaler Bund Polska organizowała wsparcie stażystów we współpracy ze Stowarzyszeniem Salam Lab. Nasz Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców w Krakowie był miejscem w którym stażyści mogli uzyskać potrzebne informacje, porady i wsparcie psychologa, a nasza fundacja zorganizowała również część kursów języka polskiego dla beneficjentów projektu z Ukrainy i Sierra Leone.