Ponad 600 000 sztuk odzieży, butów i bielizny wydaliśmy prawie 70 000 osobom w dotychczasowym miejscu funkcjonowania Szafy Dobra. Bardzo dziękujemy wszystkim partnerom, darczyńcom i wolontariuszom, którzy przyczynili się do tak sprawnego działania tego miejsca!

Sobota (27.08) była ostatnim dniem w którym przyjmowaliśmy i wydawaliśmy dary w Szafie Dobra. Szafa została czasowo zamknięta na cały wrzesień. Przez miesiąc będziemy przygotowywać się do przeprowadzki w nowe miejsce.
Na ten trudniejszy czas bardzo potrzebne będzie wsparcie wolontariuszy, którzy pomogą w pakowaniu i przewożeniu darów. Jeśli chcesz pomóc lub znasz kogoś kto ma czas, koniecznie przekaż dalej informacje o możliwości wolontariatu i dołącz do grupy wolontariuszy na Facebook, aby być na bieżąco: https://www.facebook.com/groups/475118210908519

Więcej szczegółów o możliwości pomocy – w dziale Wolontariusze dla Ukrainy

Szafa Dobra to miejsce w którym osoby uciekające przed wojną w Ukrainie mogą bezpłatnie odebrać odzież i obuwie. Działa od marca 2022. Powstało dzięki współpracy naszej fundacji IB Polska, IKEA Kraków, Strabag Polska, Diverse i Galerii Kazimierz. Halę w dawnej galerii PLAZA odwiedziło tysiące potrzebujących. Wydaliśmy setki tysięcy par butów, odzieży, zabawek. To miejsce nie funkcjonowałoby gdyby nie wsparcie wolontariuszy i darczyńców. W sprawnym przygotowaniu wolontariuszy pomogła nam szczególnie norweska organizacja Drapen i Havet (Drop in the Ocean).

Ostatni dzień w Plazie