Świąteczne spotkanie międzynarodowych wolontariuszy z Europejskiego Korpusu Solidarności i seniorów z Centrów Aktywności Seniora

W magicznym Krakowie, gdzie historia splata się z nowoczesnością, odbyło się wyjątkowe spotkanie świąteczne, które zjednoczyło młodych wolontariuszy Europejskiego Korpusu Solidarności z różnych zakątków świata z doświadczonymi krakowskimi seniorami. Przy blasku choinkowych świateł, wolontariusze: Lorena z Hiszpanii, Nouran z Egiptu, Fanni z Węgier, Firdevs, Seda i Bunyamin z Turcji, oraz Keti z Gruzji, wraz z Irią z Hiszpanii, połączyli siły z czterema lokalnymi organizacjami zajmującymi się seniorami – Centrum Aktywności Seniora: Cyfrowe Centrum, Młodzi Duchem, Super Senior oraz  Kurdwanów! 

Spotkanie rozpoczęło się od serdecznego powitania, gdzie młodzi wolontariusze przekazali świąteczne życzenia w swoich ojczystych językach. Wspólna radość i entuzjazm, pomimo różnic kulturowych, natychmiastowo stworzyły atmosferę pełną pozytywnej energii, ponieważ wolontariusze są dobrze znani w Centrach Aktywności Seniorów, gdzie prowadzili warsztaty międzykulturowe.

W trakcie spotkania młodzi wolontariusze dzielili się swoimi doświadczeniami i opowiadali o zwyczajach świątecznych w swoich krajach. Seniorzy z zainteresowaniem słuchali opowieści o różnicach i podobieństwach między kulturami. Po obiedzie rozpoczęły się warsztaty, podczas których seniorzy i młodzi wolontariusze dzielili się swoją wiedzą i umiejętnościami. Wymiana doświadczeń była inspirująca zarówno dla starszego pokolenia, które odkrywało nowe technologie i obyczaje, jak i dla młodszych, którzy czerpali z mądrości i doświadczenia seniorów.

Chwilę później wszyscy razem wzięli udział w tradycyjnym polskim łamaniu się opłatkiem, tworząc tym samym symboliczne więzi między pokoleniami i kulturami.

To spotkanie świąteczne nie tylko przyniosło radość i poczucie wspólnoty, ale również zaznaczyło ważność otwartości na inne kultury, szacunku dla starszych pokoleń i chęci dzielenia się z innymi. Młodzi wolontariusze i krakowscy seniorzy z pewnością zaniosą ze sobą wspomnienia tego wyjątkowego dnia, pełnego śmiechu, wzajemnego zrozumienia i wspólnego świętowania.

Dostaliśmy przepiękne świąteczne stroiki, które aktualnie ozdabiają naszą Fundację!

A my zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z tego wyjątkowego spotkania:

 

Nasze działania prowadzimy w ramach programu Europejski Korpus Solidarności finansowanego przez Unię Europejską.