W połowie czerwca wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności z projektów INTERgeneration i ECOsolidarity spotkali się z koordynatorką Anetą na ewaluacji. Aby uniknąć nadmiernego upału, zrobili piknik w Parku Jordana. Piknik oznacza jedzenie na trawie! Wolontariusze przygotowali tradycyjne potrawy ze swoich krajów. Była m.in. hiszpańska tortilla de patatas, francuskie naleśniki i bagietki z serem, włoska szynka.

Wolontariusze dzielili się ze sobą wiedzą na temat Youthpassa (certyfikat potwierdzający udział w projektach młodzieżowych) i klucza kompetencji (kluczowe kompetencje zdobywane podczas uczenia się pozaformalnego). Podczas spotkania wolontariusz wspinali się na ewaluacyjne drzewo, aby określić, w jakim punkcie znajdują się obecnie i zaplanować dalsze kroki. Rozmawiali również o ważnych momentach, odkryciach i wyzwaniach.

Spotkanie odbywało się z wykorzystaniem nieformalnych metod uczenia się, jak dzielenie się doświadczeniami, uczenie się od siebie nawzajem, autorefleksja, a pomagały w tym drzewo ewaluacji oraz pytania z „The Year Ahead” (specjalne karty edukacyjne służące jako narzędzie wzmacniające kompetencje podejmowania decyzji i krytycznego myślenia).

Przed nami jeszcze ewaluacje indywidualne!

Projektu ECOsolidarity i INTERgeneration realizujemy dzięki dofinansowaniu w ramach programu Europejski Korpus Solidarności.

logo Europejski Korpus Solidarności