Wczoraj (12.06.2024) w Warszawie mieliśmy przyjemność uczestniczyć w konferencji „Stronger Together Razem silniejsi_sze” organizowanej przez Forum NGO Razem, które prowadzone jest przy Polskiej Akcji Humanitarnej.

Nasza dyrektorka Maria Wojtacha uczestniczyła w panelu dyskusyjnym na temat podstawowych standardów humanitarnych. Miała szansę przedstawić doświadczenie naszej fundacji IB Polska z działań, które organizowaliśmy po wybuchu pełnoskalowej wojny w Ukrainie. W panelu wzięli udział również: Véronique De Geoffroy (Groupe URD), Liliia Ivashchenko (Polska Akcja Humanitarna), Agnieszka Kosowicz (Polskie Forum Migracyjne), Marcin Kurnik (Fundacja Q), Sarian Jarosz (Konsorcjum Migracyjne), Sue Stefanini (Plan International), Piotr Kolodziej (Humanitarian Leadership Academy / Save the Children).

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy w tak znamienitym gronie przedyskutować bieżące problemy organizacji pomocowych, zwłaszcza wyzwania związane z kontynuowaniem akcji humanitarnej i pozyskiwaniem funduszy na kluczowe działania pomocowe. Wymiana doświadczeń i wspólne działania organizacji dają ogromną siłę i motywację do dalszej pracy.

Szczegóły konferencji – https://forumrazem.org.pl/announcements/post/405