W minioną sobotę postanowiliśmy „POSTAWIĆ NA NOGI” i liczną reprezentacją wzięliśmy udział w wyjątkowej miejskiej imprezie. Wydarzenie promowało aktywny tryb życia, wypełniony sportem i różnorakimi formami ruchu. W myśl tych założeń nasi seniorzy zaprezentowali się jako wyśmienici tancerze! Dali pokaz tańca grupowego oraz tańców towarzyskich.

Następnie seniorzy wzięli udział w uroczystej paradzie promującej alternatywny transport. Spotkali się z mistrzem olimpijski Dawidem Tomalą oraz uczestniczyli w przygotowanej przez fundację IB Polska z tej okazji gimnastyce dla seniora! Równocześnie wiele się działo przy stoisku gdzie swą działalność promowała fundacja Internationaler Bund Polska w ramach trwającego Pikniku Organizacji Pozarządowych.

Zwiedzający mogli dowiedzieć się o działającym w ramach fundacji projekcie Tyskie Centrum Wolontariatu oraz ofercie Klubu Seniora Platyna dla osób starszych. Promowany był także nasz projekt taneczny dla Seniorów pod nazwą „Międzypokoleniowy Konkurs Tańca Amatorskiego”. Natomiast dla najmłodszych przygotowaliśmy atrakcje w postaci malowania na tkaninach. Odwiedzający nasz namiot malowali na maseczkach, torbach, torebkach. Gościom rozdano również mnóstwo balonów i naklejek.

Biorąc pod uwagą, że pogoda również nam dopisała, dzień zaliczamy do wyjątkowo udanych !! I AKTYWNYCH!

Organizatorem wydarzenia było Miasto Tychy przy współpracy z Miejskim Centrum Kultury w Tychach oraz Fundacją Rozwoju Ekonomii Społecznej.