Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców w Krakowie – kolejny Dzień Otwarty!

Życie obcokrajowca w Krakowie może być pełne wyzwań, dlatego organizujemy kolejny Dzień Otwarty Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców w Krakowie!

Wydarzenie odbędzie się w piątek 28 czerwca od godz. 9:00 do 17:00 w siedzibie Punktu i Centrum Wielokulturowego w Krakowie, znajdujących się w Klastrze Innowacji Społeczno-Gospodarczych Zabłocie Space, na ulicy Zabłocie 20 (budynek A, 1 piętro).

Podczas Dnia Otwartego będzie możliwość porozmawiania o:

  • Kwestiach dotyczących ubezpieczeń, służby zdrowia i pomocy społecznej w Polsce,
  • Swojej sytuacji prawnej, legalizacji pobytu – odbędą się indywidualne, bezpłatne porady prawne,
  • Życiu w Krakowie, edukacji, wynajmie mieszkań i wielu innych ważnych sprawach!

W ramach wydarzenia eksperci z różnych instytucji będą do dyspozycji uczestników, w tym m.in.: Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć, Fundacja Zustricz, Polski Czerwony Krzyż, Narodowy Fundusz Zdrowia, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Wydział Spraw Cudzoziemców Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Dzieło Kolpinga Miejsce Otwarte, oraz Centrum Edukacji i Wsparcia. Pełną listę konsultantów będziemy aktualizować na bieżąco.

Plan dnia:

  • 09.00 – Powitanie i krótkie wprowadzenie
  • 09.15 – Rozpoczęcie konsultacji ekspertów (szczegółowy harmonogram podamy wkrótce)
  • 17.00 – Zakończenie Dnia Otwartego

Do zobaczenia niebawem!

Szczegóły wydarzenia: [KLIK]

O Punkcie Informacyjnym dla Obcokrajowców w Krakowie: To miejsce, gdzie każdy obcokrajowiec przebywający w Krakowie może uzyskać informacje lub porady dotyczące m.in. legalizacji pobytu, edukacji, administracji, spraw urzędowych czy rynku pracy. Można tu umówić się na konsultacje prawne i psychologiczne oraz skorzystać z usług tłumaczy i asystentów cudzoziemskich. Od maja 2022 roku dyżurują tu także przedstawiciele wielu instytucji, udzielający dodatkowych porad specjalistycznych. Od połowy stycznia 2024 Punkt ma nową siedzibę w Klastrze Innowacji Społeczno-Gospodarczych przy ul. Zabłocie 20. Harmonogram porad publikowany jest co tydzień. Punkt prowadzony jest przez Fundację IB Polska i działa w ramach projektu Centrum Wielokulturowego w Krakowie, finansowanego przez Gminę Miejską Kraków.

Regularne godziny otwarcia Punktu:

Poniedziałek – piątek 9:00-17:00

Kontakt: E-mail: punkt@open.krakow.pl

Telefon: +48 887 201 598