Już po raz kolejny przywitaliśmy grupę niemieckich studentów z Lipska, którzy zdobywają międzynarodowe doświadczenia. Osiem osób przyjechało do Krakowa aby w lokalnych przedszkolach obserwować zajęcia prowadzone przez polskich pedagogów i uczyć się zawodu.

Nasi praktykanci od poniedziałku pracują w placówkach takich jak: Prywatne Przedszkole Logosens, Prywatne Przedszkole Kolorowe Kredki, Przedszkole Słoneczne Wzgórze, Samorządowe Przedszkole nr 92 i Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 11.

Już od 2008 roku  nasza fundacja IB Polska organizuje 2-tygodniowe praktyki dla niemieckich uczniów w porozumieniu z organizacją Fairbund e.V z Lipska. Projekt realizujemy w ramach programu Erasmus+ finansowanego przez Unię Europejską.

Po 15 latach wymiany doświadczeń wiem, że warto. Nasza fundacja zarówno wysyła praktykantów z Polski za granicę (projekty z placówkami specjalnymi z Krakowa, Chorzowa i Bochni), ale również przyjmuje stażystów z zagranicy. Uczestnicy mają możliwość poznać system, warunki i zasady pracy w innym kraju.

logo erasmus plus