Dominik jest asystentem osobistym Dominiki. Co to znaczy? Towarzyszy jej w codziennych zajęciach, zakupach, spacerach, edukacji oraz rehabilitacji. Pomaga między innymi podczas transportu na zajęcia z hipoterapii, czyli rehabilitacji osób niepełnosprawnych przy udziale koni.

Jak mówi sam Dominik:

„Taka forma rehabilitacji bardzo pomaga Dominice w wyciszeniu się, uspokojeniu oraz rozluźnieniu siły mięśniowej. Na takich zajęciach zaczynam asystę w samochodzie, gdy jesteśmy na miejscu pomagam w przemieszczeniu oraz posadzeniu dziewczynki wymaga to siły i umiejętności trzymania Dominiki w momencie, gdy wsadzam ją na konia. Po zajęciach wspólnie karmimy konia dając marchewkę. Dominika za każdym razem po zajęciach jest bardzo zadowolona. To jest jedna z najbardziej lubianych przez nią zajęć rehabilitacyjnych.”

Dominika bardzo chętnie uczestniczy w mszach niedzielnych. Dlatego co niedzielę asystent również pomaga i towarzyszy jej podczas wyjścia do kościoła na mszę świętą. Poza tym razem wychodzą na spacery do parków oraz miejscach rekreacyjnych, gdzie wspólnie spędzają czas na świeżym powietrzu.

Nasza fundacja Internationaler Bund Polska jest realizatorem Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej pt. ,,Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami”. Projekt finansowany jest ze środków Funduszu Solidarnościowego. Działamy na terenie wybranych powiatów, w województwie małopolskim i śląskim.

Więcej informacji o programie znajdziesz – tutaj

AOON program rządowy finansowanie logotypy