Nauka poprzez zabawę – to motto stare jak świat! Dla osób niepełnosprawnych, zarówno dzieci jak i dorosłych, aktywizacja podczas gier zręcznościowych i rekreacji na świeżym powietrzu to możliwość rozwijania sprawności.

Asystent jest niezbędny: pomaga z mobilnością, czuwa nad przebiegiem podróży w określone miejsce, jest też towarzyszem do gry. Basia dzięki asystentce, pani Dorocie, nauczyła się zasad gry w warcaby. Chętnie ćwiczy, również na szachownicy gdzie figury pełnią rolę skoczków. Gra daje radość, ale i ćwiczy koncentrację!

Wsparcie asystentki jest bezpłatne dla uczestników naszego projektu. Asystentka towarzyszy Basi przez 30 godzin w miesiącu. W tym czasie rodzina, która na co dzień wspiera nastolatkę, może złapać chwilę wytchnienia.

Nasza fundacja Internationaler Bund Polska jest realizatorem Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej pt. ,,Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami”. Projekt finansowany jest ze środków Funduszu Solidarnościowego. Działamy na terenie wybranych powiatów, w województwie małopolskim i śląskim.

Więcej informacji o programie znajdziesz – tutaj