Aktywność fizyczna to kluczowy element zdrowego stylu życia, w szczególności dla osób starszych. Oprócz oczywistych korzyści zdrowotnych, ruch i świeże powietrze pozytywnie wpływają na dobre samopoczucie. By zaktywizować i po prostu umilić popołudnia krakowskich seniorów, nasza fundacja postanowiła podjąć działania, a ich wyniki przerosły najśmielsze oczekiwania.

SpacerujeMY RAZEM po Krakowie

W ramach inicjatywy, raz w tygodniu, seniorzy w towarzystwie wolontariuszy udają się na wspólne spacery po najróżniejszych zakątkach Krakowa. To świetna okazja do bliższego zapoznania się z miastem, podziwiania zabytków, a także nawiązania wyjątkowej znajomości, jednocześnie dbając o ciało i ducha. Warto również zaznaczyć, że podczas spacerów seniorzy mają wsparcie opiekunów, którzy troszczą się o ich bezpieczeństwo i komfort.

Regularne spacery poprawiają kondycję fizyczną i psychiczną uczestników, w tym samym czasie zachęcając do aktywności społecznej, która z wiekiem przychodzi coraz trudniej. Wierzymy, że w ten sposób inicjatywa holistycznie poprawia jakość życia naszych seniorów.

Szukamy seniorów i wolontariuszy

Oczywiście, sukces programu nie byłby możliwy bez wsparcia wolontariuszy, którym serdecznie dziękujemy za tak chętny udział. Jednak to nie wszystko, bo zapisy zarówno dla wolontariuszy jak i seniorów wciąż trwają. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, niezależnie od wieku czy miejsca zamieszkania, do dołączenia do naszego programu spacerów, dzięki któremu będziecie mieli okazję, by odkryć piękno swojego miasta, zadbać o zdrowie i – najważniejsze – poznać kogoś wyjątkowego.

Szczegółowe informacje na temat terminów spacerów oraz zapisów znajdują się na stronie internetowej fundacji lub kontaktując się z koordynatorką projektu pod adresem e-mail: oliwiagrabowska.ibpolska@gmail.com