Od marca bieżącego roku trwa przełomowy czas w historii naszej fundacji! Podjęliśmy decyzję o przeniesieniu siedziby do nowego, większego i dostępniejszego miejsca. W końcu możemy powiedzieć – udało się! Jesteśmy już na Daszyńskiego 22 w Krakowie.

Świętowanie 17 urodzin połączyliśmy z uroczystym otwarciem nowej siedziby naszej fundacji Internationaler Bund Polska w Krakowie. To tu prowadzone jest Centrum Wielokulturowe w Krakowie i Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców. W tym miejscu realizowane są również projekty z zakresu wolontariatu europejskiego, mobilności zawodowych czy asystentury na rzecz osób starszych i osób z niepełnosprawnościami.

Koniecznie obejrzyj video i dowiedz się więcej o naszej działalności! W filmie pokazujemy jak i gdzie działaliśmy przez ostatnie lata. O projektach opowiada zespół z Krakowa i z Tychów.

https://www.facebook.com/InternationalerBundPolska/videos/255341523103593

Otwarcie nowej siedziby nie byłoby możliwe gdyby nie sponsorzy i darczyńcy, którzy pomogli w remoncie. Otrzymaliśmy darowizny finansowe (od osób indywidualnych i firm), rzeczowe (meble i wyposażenie łazienek oraz pokoi i sali szkoleniowej), wsparcie merytoryczne (m.in od architektki), usługi elektryka i montera mebli kuchennych. Szczególnie dziękujemy firmom: Opoczno, Nowy Styl, Łazienkarium.pl, OSHEE, Oknoplast Polska.

Pomogło nam wielu ludzi dobrej woli i wolontariuszy. Cały czas działali nasi pracownicy, którzy dzielnie przetrwali czas przenosin i nie bali się ani miotły ani skomplikowanych instrukcji składania mebli.

DZIĘKUJEMY! Dziękujemy za wsparcie naszej organizacji!