Z niezwykłą radością przyjęliśmy informację o nominacji do nagrody EDUinspiracje 2023 w kategorii „Wyrównywanie szans”! Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji doceniła nasz projekt Well-volunteering, który realizowaliśmy w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności.

Działania Well-volunteering prowadziliśmy w trudnym czasie pandemii COVID-19 i wybuchu wojny na pełną skalę w Ukrainie. W działaniach uczestniczyli wolontariusze z kilku krajów i kontynentów. Byli to: Maria z Hiszpanii, Eugenia z Mołdawia i Rumunii, Antonia z Niemiec, Neamat z Egiptu, Mariami i Khatia z Gruzji, Deniz i Busra z Turcji, Chloe i Emma z Francji oraz Krystsina z Białorusi. Wolontariusze pracowali w 3 placówkach: Zespole Szkół Specjalnych nr 11 w Krakowie, Zespole Szkół w Giebułtowie i w Samorządowym Przedszkolu nr 92 w Krakowie. Pomagali uczniom i nauczycielom w codziennym funkcjonowaniu, podczas lekcji, posiłków, zajęć i wycieczek. Oprócz swoje pracy w placówkach goszczących włączyli się w działania pomocowe kierowane do osób uciekających przed wojną, które były organizowane przez fundację Internationaler Bund Polska w Krakowie.

Nasze działanie z wolontariuszami eksperci ocenili według kryteriów, które zgodnie z wymogami Komisji Europejskiej stanowią wytyczne w zakresie wyboru najlepszych praktyk. Ocena projektów oparta była na takich kryteriach, jak: znaczenie projektu, działania komunikacyjne i upowszechniające rezultaty, wpływ i oddziaływanie, innowacyjność, a także możliwość przenoszenia rezultatów i atrakcyjność działań.

Cieszymy się z nominacji, która nie jest pierwszą w tym konkursie. Wcześniej otrzymaliśmy już dwie inne nominacje, w tym jedną nagrodę. Nie mniej z niecierpliwością czekamy na 30 listopada, kiedy to na gali Wręczania Nagród Edukacyjnych NA zostaną ogłoszone wyniki konkursu.

Celem konkursu EDUinspiracje jest wyłonienie najbardziej wartościowych projektów, szczególnie w zakresie upowszechniania rezultatów, dzielenia się swoim doświadczeniem oraz sukcesem z innymi. Konkurs EDUinspiracje jest realizowany pod hasłem: „Pasja działania”.

Więcej informacji o konkursie: http://eduinspiracje.org.pl