Wczoraj w Centrum Edukacji i Wsparcia Fundacji IB Polska na os. Górali 24 mieliśmy niezwykłą przyjemność gościć uczestniczki Grupy Roboczej ds. Kobiet i Dzieci zorganizowanej przez VOICE Amplified. Od lata 2022 roku ta niezwykła grupa spotykała się regularnie, aby dzielić się doświadczeniami, budować wspólnotę i oferować wsparcie. Wczorajsze spotkanie było ostatnim z cyklu a poprowadziły je Anna Chromik i Anna Wólczyńska z VOICE.

W spotkaniu wzięły udział przedstawicielki naszej Fundacji IB Polska, Fundacja Autonomia, Zupa dla Ukrainy, All Hands and Hearts, oraz Fundacja Jedność. Temat prezentacji zespołu Centrum Edukacji i Wsparcia to „Integracja społeczności uchodźczej z lokalnymi mieszkańcami: wskazówki, wyzwania, pomysły” był niezwykle interesujący i otworzył dyskusję na temat ważnych kwestii.

Podczas spotkania nie tylko omawialiśmy bieżące sprawy, dzieliliśmy się doświadczeniami, ale również razem zastanawialiśmy się nad wyzwaniami i sukcesami Grupy Roboczej. To wydarzenie stanowi kolejny krok w kierunku budowania społeczności wspierającej kobiety i dzieci, a także promującej integrację społeczności uchodźczej z lokalnymi mieszkańcami.

Dziękujemy VOICE za zorganizowanie tego inspirującego spotkania i zaproszenie naszej fundacji do udziału w cyklicznych dyskusjach.