Nasza wolontariuszka z projektu BeEcological, który organizujemy w ramach programu Europejski Korpus Solidarności, napisała nam krótko o tym jak przebiegają lekcje.

„Nazywam się Aytakin. Jestem z Azerbejdżanu. Chcę Wam opowiedzieć o lekcjach polskiego w których uczestniczę od 2 miesięcy. Lekcje języka polskiego organizuje dla nas fundacja Internationaler Bund Polska. Odbywają się 2 razy w tygodniu po 1,5 godziny. Myślę, że w ciągu tych 2 miesięcy bardzo poprawiłam swój język polski.
PS. Będe mogła to potwierdzić jeśli nie obleję jutrzejszego egzaminu.

Lekcje są aktywizujące i interesujące, za co jesteśmy bardzo wdzięczni naszej nauczycielce, która zachęca nas do aktywności i uczenia się podczas każdej minuty zajęć. Język polski nie jest dla mnie taki trudny, ponieważ znam język rosyjski. Ale oczywiście są to zupełnie inne języki i mają swoje własne unikalne słowa i wyrażenia. Moja podróż z językiem polskim wciąż trwa. Mam nadzieję, że wkrótce będę mogła swobodnie mówić po polsku!”
Na zdjęciu wolontariusze z Emma i Aurelien z Francji, Ambra z Włoch i Aytakin z Azerbejdżanu wraz z nauczycielką. to już ostatnie lekcje!