W czwartek (12.10.2023) nasi konsultanci Svitlana i Sergii z Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców (PIO) odpowiadali na pytania studentów i osób przybyłych na targi pracy na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W sumie stoisko odwiedziło kilkadziesiąt osób. Odwiedzający zadawali pytania w języku polskim, ukraińskim, angielskim i rosyjskim (tu głównie studenci z Białorusi). Zainteresowani pytali o legalizację pobytu, kartę pobytu czasowego dla studentów, pracę dla studentów. Częstym pytaniem była kwestia nostryfikacji dyplomów. Odwiedziła nas również naukowczyni z Uniwersytetu z Bostonu prowadząca badania wśród studentów w Krakowie.

To już kolejne spotkanie na którym konsultanci z PIO udzielają porad poza siedzibą. Dziękujemy Uniwersytetowi Ekonomicznemu za zaproszenie a odwiedzającym za liczne pytanie. Po więcej informacji i porad zapraszamy do Punktu, który obecnie znajduje się przy Galerii Kazimierz, ul. Podgórska 34, wejście od ul. Rzeźniczej. Działamy od poniedziałku do piątku, w godz. 9:00 – 19:00, oraz w ostatni weekend miesiąca (sobota i niedziela) od 9:00 do 14:00. Do Punktu można również zadzwonić +48 887 201 598, napisać wiadomość e-mail punkt@open.krakow.pl lub skontaktować się poprzez Messenger.

Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców w Krakowie, prowadzi fundacja Internationaler Bund Polska na zlecenie Miasta Kraków w ramach projektu Centrum Wielokulturowe w Krakowie.