W piątek 10 listopada 2023 roku eksperci i ekspertki pracujący z kulturą i wielokulturowością, badacze i badaczki z Jagiellońskiego Centrum Badań nad Migracjami, przedstawiciele i przedstawicielki, artyści, studentki, osoby związane z biznesem oraz specjalistki reprezentujące Urząd Miasta Krakowa, wszyscy spotkali się na konferencji partycypacyjnej i w metodzie Design Sprint kreowali przyszłość Centrum Wielokulturowego.

Dziękujemy dr Karolinie Czerskiej- Shaw z Instytutu Studiów Europejskich UJ za zainicjowanie i współorganizację spotkania; moderatorkom i moderatorowi za twórczą pracę z osobami uczestniczącymi, które mogły wyzwolić swoją kreatywność w pięknej Przestrzeni Kreatywnej Współpracy na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych.

Fundacja Internationaler Bund Polska jest operatorem Centrum Wielokulturowego w Krakowie od marca 2021 roku. Nasza fundacja tworzy ten projekt na zlecenie Miasta Kraków wraz z partnerami – Fundacją ZUSTRICZ oraz podmiotami współpracującymi: Stowarzyszenie Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć, Salam lab, Fundacja Instytut Polska Ukraina oraz  Instytut Kultury Willa Decjusza i Krakow Expats Directory.