Koncert – Solidarni z Ukrainą w Teatr w Krakowie – im. Juliusza Słowackiego! Już w najbliższą niedzielę o godz. 20:00 zapraszamy Wszystkich, którzy chcą być razem z nami dla Ukrainy. Dla tych osób, które nie będą miały możliwości zakupu biletów na Widownię Dużej Sceny – będzie udostępniona specjalna strefa transmisji koncertu w Westybalu teatru.
Nasza fundacja jest partnerem wydarzenia. Będzie nas można spotkać w teatrze już od godz. 19. Będziemy wraz z innymi organizacjami zapraszać Was do rozmowy o działaniach pomocowych, które realizujemy obecnie w Krakowie.
Wydarzenie jest wyrazem solidarności z ukraińskim środowiskiem teatralnym i tamtejszą widownią. Podczas koncertu będą zbierane fundusze na premierę „Dziadów”, którą w Narodowym Akademickim Teatrze Dramatycznym im. Iwana Franki w Iwano-Frankiwsku wyreżyseruje Maja Kleczewska. Organizatorzy koncertu podkreślają, że w ten sposób chcą sprawić, by ten teatr mógł grać, tworzyć, by nawet w czasie wojny ludzie nie tracili kontaktu ze sztuką. Bilety w symbolicznej cenie 5 zł można kupić w kasie teatru oraz online.