Od stycznia 2024 roku współpracujemy z Fundacją Kalejdoskop Kultur z Dolnego Śląska! Cieszymy się, że możemy wspólnie czynić dobro, niezależnie od odległości. Działamy razem w ramach projektu Miejsce Otwarte, który dzięki finansowaniu UNHCR fundacja IB Polska koordynuje w Małopolsce i na Dolnym Śląsku. Nasi partnerzy z Kalejdoskopu Kultur zapewniają indywidualne i grupowe wsparcie psychologiczne dla mieszkańców Wrocławia.

W ramach projektu organizacja przygotowała kompleksowy program wsparcia psychoedukacyjnego na Dolnym Śląsku, zaplanowany do końca 2024 roku, obejmuje szeroki zakres usług dla migrantów, uchodźców i pracowników psychologicznych. Obejmuje on indywidualne wsparcie kryzysowe, zajęcia psychoedukacyjne, grupy wsparcia, szkolenia oraz dyżury psychologów w szkołach i w miejscach zakwaterowania uchodźców.

Pomoc i szkolenia zapewnia zespół ukraińskich i polskich psychologów we współpracy z psychologami wojskowymi z doświadczeniem w Afganistanie i na Ukrainie, psychologami klinicznymi, doświadczonymi interwentami kryzysowymi, psychotraumatologami i psychoonkologami.

Poprzez organizację zajęć integracyjnych, udzielanie wsparcia emocjonalnego i stosowanie arteterapii, Fundacja Kalejdoskop Kultur wspiera uczestników w budowaniu silniejszych relacji społecznych, poprawie samopoczucia psychicznego oraz wyrażaniu i przetwarzaniu emocji poprzez sztukę.

Projekt Miejsce Otwarte, który prowadzi fundacja IB Polska, jest realizowany w partnerstwie z UNHCR (Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców) i we współpracy z fundacją ZUSTRICZ z Krakowa oraz fundacją Kalejdoskop Kultur z Wrocławia.