#KrakówWspólnie #podsumowanie

Projekt Kraków Wspólnie, kierowany do osób z Ukrainy, innych krajów i mieszkańców miasta nie będzie już realizowany wraz z końcem czerwca, jednak wciąż dokładamy starań by działać #wspólnie na rzecz inkluzywnego i przyjaznego Krakowa. Od początku głównym celem naszego działania było stworzenie dla mieszkańców miasta okazji do integracji, odkrywania miasta i spędzania razem czasu.

W tym celu zorganizowaliśmy 633 różnych aktywności w tym: aktywności artystyczne, sportowe, spacery po mieście, wycieczki. W ferie 8000 dzieci i młodzieży skorzystało z rozmaitych zajęć i wycieczek organizowanych dla nich na terenie całego Krakowa. Nie zabrakło warsztatów teatralnych, plastycznych, łyżew, wspinaczki czy gier terenowych w muzeum, a to wszystko w duchu wielokulturowości i zasad fair play! Wszystkie zajęcia były bezpłatne i organizowane we współpracy z naszymi partnerami: Nowohuckim Centrum Kultury, Muzeum Armii Krajowej, Stowarzyszeniem Nowy Hutnik 2010, Zamkiem Królewskim na Wawelu, Teatrem BARAKAH, Teatrem im. Juliusza Słowackiego, Fundacą Wspierania Kultury i Języka Polskiego imienia Mikołaja Reja, Klubem Sportowym Sportwise, Klubem Sportowym Podgórze, Kolejowym Klubem Wodnym czy UKS AB Kraków.

W ramach akcji Lato w Mieście wystartowało 15 zajęć typu Master Class. Zajęcia zaplanowane zostały w taki sposób, by uczestnicy mogli wynieść z nich jak najwięcej informacji w tak ważnych obecnie obszarach życia jak: ekologia, budowanie społeczeństwa obywatelskiego czy edukacja sportowa oraz wzmocnienie kompetencji. Po zakończeniu zajęć każdy otrzymał potwierdzenie zdobytych umiejętności!


W ferie 8000 dzieci i młodzieży skorzystało z rozmaitych zajęć i wycieczek organizowanych dla nich na terenie całego Krakowa. Nie zabrakło warsztatów teatralnych, plastycznych, łyżew, wspinaczki czy gier terenowych w muzeum, a to wszystko w duchu wielokulturowości i zasad fair play!

Od początku głównym celem naszego działania było stworzenie dla mieszkańców Krakowa okazji do integracji, odkrywania miasta i spędzania czasu razem!
W tym celu zorganizowaliśmy 648 różnych aktywności w tym!
✅15 serii master class,
✅633 wydarzeń,
✅29 partnerów,

✅ 19 536 uczestników!

Cytując naszą Dyrektorkę, Marię Wojtachę: Wspólne aktywności i zabawa to najlepszy sposób, aby się poznać i zaprzyjaźnić – nie można się integrować osobno!
Dziękujemy wszystkim, którzy nam w tym pomogli 💪
________________________________
Projekt Kraków Wspólnie jest organizowany przez Fundację Internationaler Bund Polska przy współpracy z Wydziałem Edukacji UMK, finansowany przez Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF).
Проект «Краків Спільно» організовує Internationaler Bund Polska Foundation у співпраці з Департаментом освіти міста Кракова за фінансової підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).
The Internationaler Bund Polska Foundation organizes the Krakow Together project in cooperation with the Department of Education of the City of Krakow, financed by the United Nations Children’s Fund (UNICEF).