Czternaścioro dzieci, młodzieży wraz matkami z dotkniętej wojną Ukrainy spędza w Krakowie 8 dni. Inicjatorem, a zarazem sponsorem tego wypoczynku jest firma ChM Implants & Instruments. Firma zgłosiła się do fundacji IB Polska z prośbą o pomoc w organizacji i zaplanowaniu atrakcyjnego programu pobytu w Krakowie. Ten wyjazd ma pomóc dzieciom i młodzieży zapomnieć o przeżyciach związanych wojenną rzeczywistością i spędzić beztroskie ferie z dala od działań wojennych, ciągłych alarmów i wybuchów.

W programie wizyty było zwiedzanie Starego Miasta i Podziemnego Rynku z przewodniczką (serdeczne podziękowania dla Muzeum Krakowa za umożliwienie tej wizyty). Grupa była również na całodziennej wycieczce w Kopalni Soli w Wieliczce. Po kopalni oprowadził naszych gości przewodnik w języku ukraińskim (bardzo dziękujemy Kopalni za udzielenie zniżki na zwiedzanie dla naszej grupy). Uczestnicy zwiedzali również królewski Wawel i wzięli udział w warsztatach, podczas których przygotowywali kartki świąteczne (podziękowania dla Zamku Królewskiego na Wawelu za wsparcie i organizację zarówno zwiedzania, jak i warsztatów). Jedną z atrakcji był też pobyt w Parku Wodnym w Krakowie (dziękujemy Parkowi za udzielony dla grupy rabat).

Cała grupa odwiedziła też nasz Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców w Krakowie. Tu przyjęła ich nasza konsultantka Svitlana. Opowiedziała o tym jak działa Punkt. Mówiła również o możliwościach nauki w Polsce i w Krakowie.

Mocno wierzymy, że uczestnikom podobał się wyjazd i że choć na chwilę odpoczęli!