Ostatnie dwa tygodnie były niezwykle intensywnym okresem dla naszych wolontariuszy z Europejskiego Korpusu Solidarności. Mieli oni okazję prowadzenia zajęć językowych dla dzieci w wieku 7-14 w ramach naszego projektu Miejsce Otwarte, który Fundacja IB Polska prowadzi w nowej lokalizacji na osiedlu Górali 24. Spotkania odbywały się od poniedziałku do piątku i trwały 2 godziny, a w ich trakcie dzieci uczyły się różnorodnych słówek w języku angielskim. Jak wszyscy doskonale wiemy, nauka jest najbardziej efektywna poprzez zabawę, dlatego nie zabrakło także wielu gier oraz wspólnego śpiewania piosenek. Również narodowość Wolontariuszy była ważnym elementem, ponieważ dzięki temu dzieci miały wyjątkową szansę zapoznać się z kulturami takich krajów jak Egipt, Turcja, Hiszpania, Węgry czy Gruzja.

Pomimo niewielkiego stresu, na twarzach Wolontariuszy zawsze gościł uśmiech. Dziękujemy im za poświęcony czas, bo to właśnie dzięki ich pomocy i zaangażowaniu, ferie stały się nie tylko czasem zabawy, ale także okresem pełnym wartościowej nauki i fascynujących doświadczeń dla wielu młodych mieszkańców Krakowa.

Wolontariusze uczestniczą w projektach realizowanych przez Fundacje IB Polska w ramach programu Europejski Korpusu Solidarności.