Jako fundacja Internationaler Bund Polska i Centrum Wielokulturowe w Krakowie uczciliśmy ten dzień w minioną sobotę 3 grudnia w Grand Parade!
Bardzo wszystkim dziękujemy za obecność. Cudowna atmosfera, wspaniali ludzie, których łączy idea bezinteresownego pomagania!
Co robiliśmy, jak razem świętowaliśmy i jakie atrakcje przygotowaliśmy? Goście mogli wykonywać własne przypinki, eko ozdoby świąteczne, wziąć udział w zabawie z nagrodami i warsztatach tanecznych (dzięki wolontariuszce Hilal z Turcji, która uczestniczy w programie Europejski Korpus Solidarności), wysłuchać i potańczyć na koncercie Matthew Chatzis i przy secie dj-ki Moniki, zapisać dobre słowo na tablicy wdzięczności. Przygotowaliśmy też pyszny poczęstunek i napoje, obejrzeliśmy razem krótki filmik z podziękowaniami od koordynatorów. Dyrektor fundacji Internationaler Bund Polska – Maria Wojtacha również osobiście podziękowała wolontariuszom, był czas na rozmowy i poznanie się. Wolontariusze otrzymali też małe prezenty-niespodzianki.
Dziękujemy serdecznie Grand Parade za udostępnienie przestrzeni na czas wydarzenia oraz pracownikowi firmy Tomkowi Zawadzie za świetną współpracę i ogromną pomoc w organizacji wydarzenia w przyjaznej przestrzeni firmy. Firma pomaga nam nie od dziś i wiemy, że będziemy nadal robić dobro razem.
Dziękujemy też Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie, Zamek Królewski Na Wawelu i Akademia Badmintona Kraków za przekazanie voucherów do naszej zabawy z nagrodami dla wolontariuszy.
Wydarzenie zorganizowaliśmy m.in dzięki wsparciu w ramach projektu Kraków Wspólnie który jest organizowany przez Fundację Internationaler Bund Polska przy współpracy z Wydziałem Edukacji UMK, finansowany przez Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF).
📸 fot.: Oleksandra Balialina