Z okazji otwarcia nowej siedziby oraz 17 – lecia naszej Fundacji Internationaler Bund Polska w Krakowie, chcemy poznać bliżej sąsiadów, spotkać się z nowymi i już znanymi partnerami oraz wszystkimi zaciekawionymi naszymi projektami! Korzystamy z ostatnich chwil wakacyjnego czasu i serdecznie zapraszamy w odwiedziny!

Będzie okazja do zapoznania się z naszą działalnością i pracownikami, do wspólnych rozmów i zabawy! Pokażemy jak działała fundacja na przestrzeni tych kilkunastu już lat. Szczególnie zapraszamy do poznania koncepcji Centrum Wielokulturowego i działającego w nim Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców. Dodatkowo czeka kilka niespodzianek jak wystawa i koncert!

Na Dzień Otwartych Drzwi zapraszamy do nowego biura 27 sierpnia 2021r (piątek).

Będziemy czekać na gości od godziny 9:00 do 19:00, na alei Ignacego Daszyńskiego 22 w Krakowie. Nowa siedziba mieści się na parterze, jest to lokal narożny przy skrzyżowaniu z ulicą Chodkiewicza.

Na co dzień fundacja prowadzi projekty w Krakowie i Tychach w obszarach takich jak:

  • POMOC SPOŁECZNA
  • EDUKACJA
  • OPIEKA SENIORALNA
  • WOLONTARIAT
  • WIELOKULTUROWOŚĆ

Podczas całego Dnia Otwartych Drzwi będzie można dowiedzieć się więcej np. o zagranicznych wyjazdach w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności. Ponadto nasze koordynatorki podpowiedzą jak uzyskać wsparcie w ramach naszych projektów asystentury dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami. Dodatkowo zaprosimy do poznania zespołu i działań Centrum Wielokulturowego i Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców.

Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców logo - Migrant Infopoint in Krakow

Co ważne Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców będzie w tym dniu otwarty. Pracownicy Punktu udzielają informacji obcokrajowcom przebywającym i mieszkającym w Krakowie w obszarach takich jak: edukacja, opieka zdrowotna, pomoc socjalna, uzyskanie numeru PESEL, prawo jazdy, zarejestrowanie samochodu, wynajem mieszkania, uzyskanie zezwoleń pobytowych i innych kwestii dnia codziennego. .

Serdecznie zapraszamy! Do zobaczenia na Daszyńskiego 22 w Krakowie!