Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców w Krakowie!

15 września (piątek) zapraszamy na Dzień Otwarty Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców, który prowadzi fundacja Internationaler Bund Polska, do siedziby Punktu w Galerii Kazimierz, na ulicy Podgórskiej 34 (wejście od ulicy Rzeźniczej).

W ramach wydarzenia zapraszamy na dyżury specjalistów m.in z takich instytucji jak Wojewódzki Urząd Pracy (WUP), Państwowa Inspekcja Pracy, Grodzki Urząd Pracy (GUP) i Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM), Polski Czerwony Krzyż (PCK), Stowarzyszenie Mudita, a także dyżury prawnicze z prawnikami Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć (CPPHN).
Pełną listę konsultantów podamy wkrótce!

Plan dnia:

10.00 Krótkie powitanie

10.10 – 15.30 Dyżury specjalistów

Do zobaczenia niebawem!

 

O Punkcie Informacyjnym dla Obcokrajowców w Krakowie:

To miejsce w którym każdy obcokrajowiec przebywający w Krakowie może otrzymać informacje lub porady dotyczące m.in legalizacji pobytu, edukacji, administracji, spraw urzędowych czy rynku pracy. W Punkcie można umówić się na konsultacje prawne i psychologicznego oraz skorzystać z usługi tłumaczy i asystentów cudzoziemskich. Od maja 2022 roku dyżurują tu także przedstawiciele wielu instytucji udzielający dodatkowych porad specjalistycznych. Harmonogram porad publikowany jest co tydzień. Punkt działa w ramach projektu Centrum Wielokulturowego w Krakowie, finansowanego przez Gminę Miejską Kraków.

Regularne godziny otwarcia Punktu:

poniedziałek – piątek 9:00-19:00

oraz ostatni weekend miesiąca (sobota i niedziela) 9:00 – 14:00

Kontakt: punkt@open.krakow.pl, nr tel. +48 887 201 598