24 sierpnia w restauracji „Pod Napięciem” w Tychach odbyła się kolejna (już dziewiąta!) „Biesiada dozwolona od lat 18-tu”. Tym razem seniorzy bawili się w klimacie lat 70-tych.

Organizatorem imprezy jest niezmiennie fundacja Internationaler Bund Polska prowadząca w Tychach, przy Edukacji 11, Klub Seniora Platyna. Inicjatorem i pomysłodawcą tej imprezy jest zespół seniorów – wolontariuszy działający przy fundacji IB Polska z panią Kazimierą Krzysztofik na czele. Imprezę prowadził  znany i lubiany przez seniorów DJ ARTUR.

Był poczęstunek z grilla i wiele atrakcji, takich jak wybór najciekawszego stroju, loterię fantową. Biesiada to jednak nie tylko dobra zabawa. Taniec – to także okazja do integracji środowiska seniorów. Takie wydarzenie to szansa do nawiązywania nowych kontaktów czy po prostu do wyjścia z domu. W imprezie wzięło udział 170 osób.

W trakcie biesiady zachęcaliśmy seniorów do korzystania z wszelkich programów kulturalnych i aktywizacyjnych, prowadzonych między innymi przez Klub Seniora Platyna. Była też okazją do przypomnienia o naszej infolinii ,,Tyska Srebrna Linia dla seniora”.