Nasza pracowniczka Kasia Borysewicz organizuje oddolną akcję, już nie pierwszą taką, bo wspiera uchodźców z Ukrainy od początku!

Kasia pisze tak:
„Kochane Kobiety, brakuje odzieży letniej w Szafie Dobra w Plazie. Stąd mój pomysł: Każda z nas ma na pewno w szafie sukienki, które są ładne, ale za duże, za małe, jednak nie ten kolor zorganizujmy się i zapełnijmy Szafę pięknymi rzeczami, które sprawią radość innym kobietom. Organizujmy się w grupach, wśród koleżanek, sąsiadek.”

Wiemy, że często przeszkodą jest transport do punktów oddalonych od miejsca zamieszkania – jeśli jest z tym problem a macie do przekazania kilka kartonów piszcie do nas! Razem możemy więcej! Sukienki można przywozić do Szafy Dobra od wtorku do niedzieli w godz. 10-17

O Szafie Dobra

Nasza fundacja Internationaler Bund Polska operator Centrum Wielokulturowego w Krakowie wspólnie z firmami IKEA Kraków, Strabag Polska i Diverse zorganizowała Szafę Dobra. To tu w godnych warunkach uchodźcy z Ukrainy mogą bezpłatnie otrzymać potrzebną odzież. Ogromna liczba osób uciekała z ogarniętego wojną kraju z małym plecakiem lub torbą. Nie mają nic. Tylko to co na sobie. Działamy razem z wolontariuszami i darczyńcami od marca 2022. Szafa Dobra znajduje się na al. Pokoju 44 w Krakowie.