20 lat IB Polska – oficjalnie rozpoczęliśmy świętowanie naszego jubileuszu! 

28 maja 2024 roku w Willi Decjusza w Krakowie odbyła się gala, która rozpoczyna nasze roczne obchody 20-lecia działalności Fundacji IB Polska! Wspólnie z pracownikami, najbliższymi przyjaciółmi i partnerami głównych działań wznieśliśmy toast za wszystko, co udało nam się osiągnąć przez ponad dekadę! 

Kim teraz jesteśmy i jak zmienialiśmy się przez pryzmat 20 lat działalności w Krakowie i Tychach? Mamy rok, żeby podsumować odpowiedzi na te pytania i zaplanować kolejne działania. 

 

Kilka słów o naszej historii 

Fundacja Internationaler Bund Polska (IB Polska) jest częścią międzynarodowej organizacji Internationaler Bund (IB). IB działa na rzecz edukacji, integracji społecznej oraz wsparcia młodzieży i dorosłych w trudnej sytuacji życiowej. Fundacja IB Polska powstała w 2004 roku, mając na celu realizację podobnych założeń na terenie naszego kraju. Przez ostatnie 20 lat Fundacja zrealizowała wiele projektów i inicjatyw, koncentrując się na kilku kluczowych obszarach: edukacja, pomoc społeczna, wolontariat, wsparcie seniorów, wielokulturowość. Przez lata walczyliśmy z wykluczeniem różnych grup społecznych i krzewiliśmy ideę otwartego i proaktywnego społeczeństwa. Pomagaliśmy i wciąż pomagamy wielu osobom, i obiecujemy skrzętnie policzyć wszystkie dane, bo dzięki pomocy niesamowitych ludzi zrobiliśmy ogrom dobra. 

Wtorkowa gala w Willi Decjusza 

Gala inaugurująca roczne obchody 20-lecia Fundacji IB Polska była nie tylko okazją do świętowania, ale również do refleksji nad dotychczasowymi osiągnięciami oraz planami na przyszłość. W trakcie uroczystości przemówienia wygłosili przedstawiciele fundacji oraz gość specjalny z ramienia Urzędu Miasta Krakowa: 

Pani Maria Klaman – Zastępczyni Prezydenta Miasta Krakowa,

Pani Sylvia Schott – Przewodniczaca Rady Fundacji,

Pani Petra Merkel – Prezydentka Grupy IB,

Pani Dorota Gierszewski – Członkini Rady Fundacji,

Pani Kerstin Ewert – Przewodnicząca Zarządu Fundacji.

 W tym wspaniałym dniu skupiliśmy się przede wszystkim na tych, którzy swoją codzienną pracą i zaangażowaniem niosą pomoc – Pracowniczkom i Pracownikom Fundacji IB Polska.  

Załączamy podziękowanie od Dyrekcji, które dostali wszyscy pracownicy i osoby blisko współpracujące z Fundacją:  

 

Przyszłość Fundacji IB Polska 

Patrząc w przyszłość, nasza Fundacja planuje kontynuować i rozwijać swoje działania, zawsze będąc gotową do odpowiadania na zmieniające się potrzeby społeczne – jesteśmy w to dobrzy i bardzo to sobie cenimy! W planach na najbliższe lata znajdują się nowe projekty edukacyjne, programy integracyjne oraz inicjatywy wspierające innowacje społeczne. Dzięki zaangażowaniu swoich pracowników, wolontariuszy oraz wsparciu partnerów i darczyńców, mamy solidne podstawy do dalszego działania i rozwijania swojego wpływu na rzecz lepszego jutra dla wszystkich grup społecznych, które potrzebują wsparcia.

Podsumowanie 

20-lecie Fundacji IB Polska to ważny moment w historii naszej organizacji, która przez dwie dekady przyczyniła się do poprawy życia wielu ludzi. Gala w Willi Decjusza była godnym początkiem rocznych obchodów, które mają na celu uczczenie dotychczasowych sukcesów i inspirację do dalszej pracy na rzecz społeczeństwa. Bądźcie z nami w ten wyjątkowy czas!  

Więcej zdjęć wkrótce!